şükela:  tümü | bugün
 • benzer olay atatürk havalimanında başıma geldi. kız arkadaşımla güvenlikten geçtikten sonra gbt kontrolüne girdik. aradan 15 dakika bile geçmedi bir bildirim geldi , bir baktık kapıda gbt ye bakan polis memuru!!! yazıklar olsun dedik.
 • ön edit:başlığı açanın pkk hdp entrylerini inceleyiniz.
  entry:sen görevinde olsun olmasın -- h e r k e s e teklif yollayabilir -- iznini veriyorsan artık adamın sana teklif yollamasından rahatsız olamazsın.izni baştan vermicen.mesela arkdaşlarımın arkadaşları yollasın deseydin, bu adamlara baştan izin vermemiş olurdun.(bkz: zarar görenin rızası)
  h e r k e s e izin verdiğinden, herkesin içine o tipsiz polis de giriyor. ve eğer varsa daha önce facebooktan beğenip seviştiği adamlar da.
  suç değildir. bu, görev dışında ve internet ortamında "" h e r k e s i n"" arkadaşlık teklifine açık kız arkadaşının veya ark teklifine açık başka profil için normaldir.
  polis öğrendiği ad soyadı suç olan bir fiilde kullanmamıştır.teklif yollamak sen açık bıraktığın için meşru bir fiildir.
  he etik midir tartışılır.bence etik değildir belki de yakışıklı uzun boylu poslu polis olsaydı kız arkadaşın ekleyecekti senden gizli görüşecek ve senden ayrılıp onunla mutlu mesut olacaktı.
  ve mesela arkadaşının profili herkesin arkadaşlık teklifine açıksa, bu, herkes bana arkadaşlık teklifi yollayabilir, buna ad soyadımı öğrenen tipimi gören herkes dahildir, ben de istediğimi eklerim demektir.

  edit: lan ben etik değil demişim ne davarsınız birader.
  git kız arkadaşını sorgula. herkese teklife açıksa facebooku herkes ekleyebilir diye baştan izin veriyor demek ki.buna adını soyadını öğrenen herkes dahil.ama görevi gereği ama değil.
  sen teklife açıksan ayarlarda bişey demeye hakkın yok.
  he şu var işte görevi gereği öğrendi de ekle teklifi yolladı.ee napalım?facete sıradan şekilde de öğrenebilirdi.onlara ne dicen?
  bak taciz ediyorsa o başka. o zaman hem etik değil hem suç.
  ben polisin yaptığını savunmuyorum.hatta etik olmadığını yazmışım.ama bu suç değildir.
  bir de davarın teki yetki dışında demiş.
  burda suç falan yoktur.
  var diyen de zır cahildir.
  sadece etik olmayan durum vardır.
  yetkisi gereği öğrendiği bilgiyi, suç olan fiilde kullanmamıştır.mesela haksız kazanç sağlamadı.satmadı.sadece sen izin verdiğin (ayarlarında açık) için o yolladı.
  zaten facebooktaki mantık o ayarın açıksa adımı soyadımı öğrenen herkes beni ekleme teklifi yollayabilir demek.
  adını nasıl öğrendiğini önemi yok.sen kendin meşrulaştırmışssın ayarlardan.
  görevi gereği de olabilir, sallama usulü de olabilir.
  he ama görevi gereği öğrenmiş, uygunsuz davranış ekleme yollamış.büyütmeye gerek yok.
  bence kız arkadaşına söyle herkesin teklifine kapatsın facebookunu.
 • şikayet edin efenım
 • adliyedelerde de olan durumdur. malumunuz giriste avukat kimligi okutunca ekranda resim ve isim cikiyor. cok arkadasima adliye guvenlik gorevlilerinden sosyal medyadan arkadaslik istegi geldi.
 • ya tutarsanın üniforma bulmuş hali.
 • adınızı soyadınızı tercihinizle değil, yasal zorunluluk ile paylaştıysanız, bu yetkiye sahip olan kişinin sizi eklemesi yetkinin amacı dışında kullanılmasıdır.

  adama godoş demeye getiren gavat çomarlara duyurulur.
 • milletteki rahatlığa bak, "engelle geç"miş. bunun bir sonraki aşaması "gbt yapan polisin akşam eve dadanması"dır. sonrası da "karakola götürülüp kaybolanlar".

  hemen kızağa alınması gereken polistir. hukuk olan ülkede o kızağa oturturlar.
 • normal bulan arkadaşın anne ve kız kardeşinin facebook linkini beklediğim olay. engeller geçersin kardeş ne olacak yani?
 • taciz değildir,görevi kötüye kullanmak değildir denmiş.o polis polis kimliği dışında mı sormuş bu kıza ismini?hayır! normal bir vatandaş gibi gitse ismin ne diye sorsa alacağı cevap sana ne olacaktı.ama ne yapmış bu polis?polis kimliğini ve "yetkisini" kullanarak gbt sorgulaması yapmış.aramızda gbt soran polise ismini söylememe gibi bir lüksü olan var mı? yok. kanunen kimliğinizi açık etmek zorundasınız polise.adı üstünde polis çünkü,devlet görevlisi.bu polisin yaptığı düpedüz görevi kötüye kullanmak ve bu yolla tacizde bulunmaktır.