şükela:  tümü | bugün
  • gayrıresmi bir whatsapp sürümü. iki hesap açabilme, çevrimiçi olduğun zamanı gizleyebilme gibi gereksiz özelliklere sahip.
  • başlığı açıp terk-i diyar eden yazarın ardından ben doldurayım başlığı diyerek kolları -öhöm parmakları- sıvadım: öncelikle dün şurada denk geldiğim bu uygulama, telefonunuzda kurulu whatsapp'ı ikilemenizi sağlıyor. "peki bu ne işime yarar" diye soracaksanız, ilgili bağlantıda belirtildiği gibi çift sim kartlı telefonlar için faydalı olabilecektir. örneğin iş numarası ve özel numarasını aynı telefonda taşıyan zatlar için gayet de iyi bir olay. öte yandan denemedim, fakat bu uygulama ile bence ikinci sim kart takılmadan da numara tanıtıldıktan sonra kullanım olabilir diye düşünüyorum. zira ben normalde whatsapp'ı bile kendi hattımı akılsız bir telefonda kullanmama rağmen başka bir telefona tanıttığım için problem yaşamıyorum. burada da benzeri uygulanabilir herhalde.

    öte yandan uygulama google market'te yok sanırım. benzer isimli uygulamalar var, fakat onlar değil. verdiğim bağlantıdan doğrudan .apk'yı indirip kurduğumda normal whatsapp gibi uygulamaların arasına ikinci bir whatsapp yerleşti ve ona numarayı tanıttım. uygulama görünüşte benzer olsa da içinde hoş olan bir iki farklılık da gördüm ilk kullanımda. özellikle yazışılan kişinin durumu ufak puntolarla yazışma sayfasında hemen ismin altında altyazı gibi akıyor. çok hoşuma gitti bu. zira normalde kişinin durumunu görmek için ya listeye girmemiz ya da yazışırken kişi bilgilerinden bakabiliyoruz. ayarlarda da baya eklemeler var. henüz kurcalamadım yeterince.

    not: .apk olarak indirip kurmak güvenilir bir yol mu bilmiyorum. fakat bu millet bir sene evvel pokemongo'yu apk ile indirmişti. ayrıca whatsapp'ın kendi uygulaması da değil. nasıl ki ekşın, ekşisözlük'ün kendi uygulaması değilse bu da öyle sanırım.
  • whatsapp'ın modifiye edilmiş, gelişmiş halidir. eski whatsapp plus gibi düşünülebilir. artık türkçe dil desteği de vermeye başladı.
  • 6.00 güncellemesiyle mesaj silme engelleme özelliği gelmiş über uygulama. yani biri size mesaj atıp sildiğinde siz yine de görebiliyorsunuz atılanı. oy vey!
  • mesajı 7 dakikadan sonra silebiliyorsunuz mesela efsane harika bir olay baktım saçmalamışım gecenin bir yarısı ve grupta kimse görmemiş çatır çutur sildim mesajları ve kimse görmeyecek. mesela yine gruplarla ilgili olacak ama gruplara mavi tık kapatabilme efsane bir olay. durumlarda mavi tiki kapatıp sohbetlerde acabiliyorsunuz. efendime söyleyim son görülmesini gizleyenleri görebilme gibi süper ötesi özellikleri var şiddetle tavsiye olunur.