şükela:  tümü | bugün
  • istanbul atasehir icerenkoy mahallesinde bulunan devyarasa spor kompleksi. fitness salonu demeye dilim varmiyor. envayi cesit kardiyo aleti, serbest agirlik alani, sicak banyosu, box ringi, pilates studyosu, dans studyosu, spinning studyosu, bildiginiz basketbol sahasi*, icecek bari, lan olum tirmanma duvari var lan burada...

bu sebeple benim icin siradan bir fitness salonu degil spor kompleksidir. tavan yuksekligi 20m falan var sanirim. varin gerisini siz hayal edin.

kimse farketmemis olmasa gerek, bir patron gozuyle baktigimda*, dinamik ve geribildirimlere duyarli bir yonetim anlayislari var. bu kadar buyuk dana gibi bir yerde her saat bir sorun olusmasi gerekirken siz sorunu farkettiginiz anda birileri onu gidermeye baslamis oluyor bile. ek olarak bence guleryuzlu bir halkla iliskiler elemanina ihtiyaclari var. bu kisi de surekli uyelerle diyalog halinde olmali. iceriden biri de olabilir ama mektepli olmasi sart. hocalarin disinda olmali.

alanin karsilama bolumunde de karsilama maksatli guleryuzlu birinin olmasi fena olmaz. satis kadrosu da bence iyi calisiyor. neredeyse bos alan kalmadi salonda. surtturerek spor yapacagiz sanirim yakinda.*. satis ekibine onerim taner ozdesin yaninda jeffrey gitomer okumalari. *

otoparkcisindan bar gorevlisine kadar iyi insanlar secilmis. iyiden kastim isinde iyi olup olmadigi degil selam verdiginizde alan ve karsilik veren insanlar. ne yazik ki artik bu siradan bir davranis bile aranir oldu isletmelerde. fitness hocalarina geldigimizde konunun uzmani olmadigim icin bir sey soyleyemeyecegim ama her ay yeni bir hoca gelip gidiyor. ciddi bir sirkulasyon var. bu salonun en buyuk dezavantaji. bu sebeple uye kaybi yasiyorlar. son gelen hocalardan emre bey umarim uzun soluklu olur. onda bir isik gordum. *

alana gelen uyeler arasinda pek apaci tip gormedim. sorunlu insan da yok. guzel arkadasliklar kurulabilecek bir ortam var ama insanlar hem kendini spora kaptiriyorlar hem de yonetim kaynastirma konusunda zayif kaliyor. ha kaynastirmak zorunda degil tabi ama bunu saglarlarsa uzun sureli ve daha cok yeni uye bulurlar. cozum ise grup aktiviteleri. daha yeni yeni dersler basladi. gectigimiz haftada salon icine stand kurup ufak bir club ortami yarattilar. cok ta guzel oldu iyi oldu taam mi. mangala bile gidilebilir bu dusunceyle.*

banyo kisminda oyle bir su acma kapama sistemi var ki milimetrik hassasiyette calisiyor. cok hafif bir donuste -200c akarken ayni hassasiyette ters istikamete cevirdiginizde istiklal marsini tersten okumaya basliyorsunuz.

web sitelerindeki bilgiler cok eski. zaten orada yazan hocalarin hicbiri kalmadi.

normal sartlar altinda spor maksatli gelen biriyseniz aradiginizdan cok fazlasini bulacaginizi garanti ederim.

eyyorlamam bu kadar
  • şu anda babalar günü sebebiyle 18 haziran 2014 tarihine kadar 1 yıllık üyeliği 999 tl'ye satan spor kompleksi.

bostancı, içerenköy ve çevresinde ikamet eden sözlük yazarlarına duyurulur efem.

not: hayır, reklamını yapmıyorum, ben de yeni kayıt oldum, maksat herkes faydalansın.
  • içerenköy çocuklarını barındıran spor kompleksi. içi ve dışı güzel tasarlanmış ilk gittiğinizde tarz bir mekan gelsede, lokasyon yüzünden sınıfta kalmış fitness salonu. kapısına "günlük 3tl'ye fitness üyeliği" yazıp birde içerenköy oto sanayide salon açarsan üye profili yerlerde oluyor. sokaktan geçene üzüm, mısır dağıtmak nedir? ucuza paket satıp kalitesiz üyelerle doldurursanız tutmanız gereken üyelerinizi kaybedersiniz.

işlev ve görsel anlamda artısı tırmanma duvarı ve yüksek tavanı. tabi bunun dezavantajı ses akustiğinin rezalet olması salonda müzik çalarken sanki patlak kolonlardan müzik dinliyorsunuz hissiyatını veriyor.

çalışanların kıyafetleri çok kötü, soluk kamuflajlı tshirtler pazardan alınma gibi duruyor ve mekanın kalitesini düşürüyor.

tek iyi çalıştığını gördüğüm bölüm fitness eğitmenleri. özellikle bayan hocaların güler yüzlülüğü, düzgünlüğü o salona katbekat fazla. arada bir saçıbaşı dağınık patronlarının gelip onlara sebepsiz fırça kayması ise mide bulandırıcı bir olay. eğitmenlere herkesin içinde bağırmak çağırmak nasıl bir yöneticilik anlayışıdır onu da anlamak zor. az sayıda eğitmen olmasına rağmen sağolsunlar çok ilgileniyorlar gerçi patron zılgıtından sonra suratları düşüyor. oraya stres atmaya gelen müşterilerini tek kaybetme nedenleri bence bu.
  • club sporium'a rakip olmak istemiş ancak fiyatlarını uygun olmaktan çok ucuza çekerek üye profilini düşürmüştür.

bekar erkeklerden sporumu yapıp giderimciler için uygun, çapkınlık peşinde olanlar için uygun olmayan salondur şu an itibariyle. ayrıca aile üyeliği alınacak seviyede değildir.

lokasyon: bostancı, içerenköy.
  • 3 haftadır düzenli olarak gittiğim basketbol sahasıyla futbol sahası arası bir büyüklüğe sahip spor kompleksi. spor salonlarının en boktan özelliği olan birçok kişinin aynı anda terlediği ve nefes almanın zorlaştığı ortam burada yok. tavanı 8-10 metreye yakındır tahminim. bu açıdan rakipsiz olduğunu söyleyebilirim.

daha önce bahsedildiği gibi ailecek gidilmez bir tarafı olduğuna da asla katılmıyorum. 10 küsür kez gittim şimdiye kadar, kimsenin kimseyi rahatsız ettiğini görmedim. biz kız arkadaşımla beraber üye olduk, farklı günlerde de gittiğimiz oluyor. kendisi de aynı fikirde. kimsenin kimseyi salladığı yok zaten, herkes antrenmanını yapıp gidiyor.

senelik üye olunca boks, pilates vs gibi bir sürü çalışmaya da katılınabiliyor. soyunma odaları temiz, aletlerin tutma yerleri ve oturma kısımları gibi çabuk kirlenebilecek noktaları siz spor yaparken de 1-2 görevli tarafından sürekli temizleniyor. temizliğin sadece sabah/akşam olmaması güzel. açık olduğu saatler de güzel, günün 16 saati açık. sadece eliptik bisikletten bi 20 tane vardır heralde, öyle aletlerin önünde sıra bekleme olayına da denk gelinmiyor.

fiyat performans olarak son derece memnun olduğumu söyleyebilirim.
  • yaklaşık 1 senedir gittiğim spor klübüdür. erken saatlerde de, gün ortasında da, iş çıkışı saatlerde de gittiğim oldu. şunu söyleyebilirim ki kendi halinde sporunu yapan kimsenin herhangi biri tarafından rahatsız edildiğini görmedim. bu açıdan aileyle gidilmez vs yorumlarına kesinlikle katılmıyorum. takibini kendiniz yaparsanız gayet ölçümünüzü yaptırarak programınızı değiştirtebilirsiniz, hocalar gayet yardımcı oluyor. fitness alanlarında her türlü araç, gereç, alet fazla sayıda mevcut. cardio alanında da aynı durum geçerli. rahat rahat çalışıyorum. her canlıya saygılı bir mekan, ara sıra ortada dolaşan kediler görebilirsiniz. kendileri bakıyorlar ve tertemizler. seven üyelerin yanında takılıyorlar, sevmiyorsanız da rahatsız etmezler, zararsızlar. spinning stüdyosu var, zumba, pilates vs dersleri için kullanılan bir stüdyo var. basketball alanı ve bir adet ring de mevcut. kapalı havuzu yok, açık havuzu da kullanmadığım için fikir sahibi değilim. soyunma odasında sauna mevcut. bir önceki bulunduğum tesisle karşılaştırırsam bana göre eksileri şunlar; havlu taşımak zorundasınız, duşların hepsi sabit, çıkabilen duşlar olmadığı için kışın ilk açtığınızda buz gibi suyu yiyebiliyorsunuz. sauna her zaman açık bulunamayabiliyor, arayıp söylediğinizde açıyorlar ayrı. tabi ısınmasını beklerseniz. duşların temiz olmadığına denk gelmedim ama özellikle bu aralar tuvaletlerin temiz olmadığını, temizlik malzemelerinin eksik olduğunu bazen görüyorum. kısaca spor alanı yeterli ancak soyunma odası kısmındaki alanlar biraz yetersiz. bir halkla ilişkiler sorumlusu katmışlar ekiplerine, bütün üyeleri tek tek arayıp kendini tanıttı ve masasının yerini belirtti. bunları kendisiyle de paylaşacağımı söylüyor, entry ıma veda ediyorum.
  • yaklaşık 1,5 yıldan beri üye olduğum ve haftanın 2-3 günü gittiğim spor salonu.

göze batan en büyük özelliği spor hocalarının sürekli olarak değişmesi ve yerlerine yeni hocaların gelmesidir. sanırım maaş, ayni haklar vs. gibi durumlar taban seviyede.

genel olarak bayan eğitmenleri gayet cana yakın ve yardımcı olmayı seven tiplerdir.

erkeklerden ise, mevcut hocalarda fatih hoca dışındakiler gereksiz şekilde ukala ve arazi olmaya meyilli tiplerdir, ayrıca mesut özil tipli bir hoca vardır ki evlere şenlik, büyük ihtimalle salonda yazmadığı kız kalmamıştır.

ekipmanlar konusunda ise neredeyse her boşluk spor aletleriyle doldurulmuştur.

soyunma odalarının dolap kapasitesi iyidir fakat mevcut dolapların neredeyse yarısı ya arızalıdır ya da kilitli şekilde terkedilmiştir. bu yönüyle verdikleri hizmet yerlerdedir.

kış döneminde salon içindeki üye sayısı çok fazla olsa da yaz döneminde koca salonda 15-20 kişi ile spor yapılabilmektedir.

netice itibariyle fiyat performans bakımından tercih edilebilirliği gayet iyidir.
  • bir buçuk aydır haftada en az üç kere gittiğim spor salonu. gördüğüm kadarıyla artıları ve eksileri aşağıdaki gibidir.

olumlu yönleri
    1. gayet ferah bir mekan. tavanı yüksek. havalandırması güzel.
    2. basketbol sahası güzel, geniş. gerçek bir sahada basketbol oynuyorsunuz.
    3. hocaları, diğer spor salonlarında gördüğüm gibi kadın müşterilere yavşamıyor. gayet yardımseverler. sizi izliyorlar ve varsa hatanız düzeltiyorlar (ne hillside'da ne sporium'da gördüm bunu.)
    4. ağırlıkları ve aletleri kullanırken ya sıra beklemiyorsunuz ya da gayet makul bir süre bekliyorsunuz.
    5. tüm bunların yanında fiyatı diğer spor salonlarına göre yarı yarıya.
    6. otoparkı diğer salonlara göre gayet yeterli. tesiste bulunan halı sahayı da otopark olarak kullanıyorlar. park yeri aramıyorsunuz.
    7 ama en güzeli: hayvan severler. bahçesinde ve resepsiyon alanında güzel güzel kediler var. bakıyorlar, besliyorlar.

olumsuz yönleri
    1. üye profili. maalesef tesiste hijyeni sağlamak için sürekli görevliler ellerinde bezlerle dolaşmasına karşın üyeler bu konuda ciddi sıkıntılı. tuvaletten sonra sifonu çekmeyen üyeler yüzünden tesisin hassasiyetine karşın hijyen sıkıntısı yaşanıyor.
    2. tuvaletteki sıkıntı duşlar için de geçerli.
    3. soyunma odası dar.
    4. dolaplarda askı bulmak çok zor. takım elbise ile giderseniz askınızı yanınızda getirin.
    5. (benim için) açılış saati sabah 7. diğer gittiğim salonlar sabah 6'da açılıyordu. işe gitmeden önce spora gitmek isteyen varsa sıkıntı yaşayacaktır eğer iş yerine yakın değilse salon.
  • haftada 4 kez gittiğim spor salonu. soyunma odalarının havalandırması pek başarılı değil. bazı dolapların kilitleri arızalı. neden tamir etmiyorlar anlamış değilim. dolaplarda askı sıkıntı söz konusu. salonuın büyük olması avantaj. gittiğim saatlerde kalabalık olmuyor. rahat bir şekilde sporunuzu yapabiliyorsunuz. eğitmenlere gelecek olursak genel olarak iyiler. özellikle didem hoca gerçekten çok ilgili. bir şey sorduğunuzda içten bir şekilde yardımcı oluyor.
  • ...