şükela:  tümü | bugün
  • kullanılan mısırların üretici firması sektörün devlerinden olan monsanto. iki yıllık çalışma sonucunda monsanto'nun mısırlarını tüketen farelerde tümörler gözlendi. daha ilginci ise diet ürünlerdeki tümörler daha agresif yayılmış. monsanto olayı örtbas etmeye çalışsa da başarılı olamadı ve sosyal medya çalkalandı.

pestisite karşı dayanıklı mısır üreten bu elleri kirli firma geçen sene ilaç firması bayer'e 66 milyar dolar karşılığında insanların kafasındaki soru işaretleriyle satıldı. bir ilaç firması insanları hasta eden tarım ürünleri satan bir firmayı daha fazla ilaç satmak için almış olabilir miydi?

http://www.gmo.news/…ing-tumors-die-very-early.html
  • linkteki yazıyı okudum.

öncelikle belirteyim internet sitesi kaynak olamaz. aynı şekilde bir web sayfası hazırlayıp, gdolu hava kanser yapıyor diyebilirim.

içerikte de pek birşey yok, kaynak olarak gösterilen gazeteler. hürriyet internet ne kadar kaynaksa o kadar kaynak.

biyoenformatik üzerine çalışan, kısıtlı da olsa moleküler biyoloji bilgisi olan biri olarak söyleyeyim. gdo'lu ürünler hakkında yazılanların %99 kolpa. aşılara da aynısı yapılıyor. pek seviyorlar çığırtkanlık yapmayı. hadi selametle.
  • herkesin bilmesini istediğim skandaldır. artık aldığım her ürünün etiketine bakıyorum glikoz ya da fruktoz şurubu varsa almıyorum.

up.
  • gdo'lu mısır tüketimini sonlandırana kadar entry'e devam.