şükela:  tümü | bugün
 • 2017 yılında bile hala karşımıza çıkmaktadır. vereceksin bunlara batrachotoxin, hem doğal yollarla beslensin hem azalarak bitsin.

  edit: hem türkiye'nin bir zamanlar aydınlık yüzü olan ekşi sözlük'ün geldiği nokta açısından, hem de bu kadar seçkin bir kitlenin içinde bile ne kadar fazla cahil olduğunu gösterme açısından nokta atışı bir başlık olmuş. siyanürle bir tutan mı dersin, pokemon go oynamakla gdo hakkında bilgi sahibi olmak arasında korelasyon kuran mı, yoksa yeterince analiz edilememiş bir iki olay yüzünden milyarlarca insanı açlıktan ölmekten kurtaran tüm gdo sektörünü gömeni mi. yazık la kimin cahiliyse.

  edit 2: (gelen mesajlar üzerine) sadece "gdo'lu" demeniz bile konu hakkında ne kadar cahil olduğunuzu ispatlar nitelikte.

  cahil lafına alınıyorsanız ve buraya gelip "hayır ben cahil değilim, sen cahilsin. gdo kötü işte kötüü ühüü" diye zırlıyorsanız beni yine haklı çıkarırsınız. bunun yerine neymiş bu gdo diye araştırma zahmetine girseniz, hem neyin ne olduğunu öğrenme hem de fikir sahibi olacak bilgi birikimine erişme, hem de cehaletinizi giderip (varsa) karşıma sağlıklı argümanlarla gelme şansınız olacak.

  tekrar hatırlatalım, bilmemek değil öğrenmemek ayıp değil mi sevgili arkadaşlar?

  - eeevvveeeettt!

  son edit de kaynak veya detaylı bilgi isteyenler için gelsin. bir nevi let me google that for you .

  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/…/articles/pmc2408621/

  http://theplate.nationalgeographic.com/…sm-remains/ (içinde ekstra kaynaklar mevcut)

  https://www.scientificamerican.com/…climate-change/

  http://www.who.int/…q-genetically-modified-food/en/

  gerçi olaya "gdo'lu" şeklinde bir tabirle yaklaşan adamlara ingilizce kaynaklar referans gösterdim ama kısfmet. :)
 • - sanırım çocuk pornosunu savunan andavallar bile göreceğim şu ömrümde.
 • bunu diyen, bunu da der;

  (bkz: siyanürü zararlı zanneden cahil)
 • zanlarla değil, bilim ile yaklaşılması gereken konu.
  gdo'nun zararlı olduğundan emin olan kişiyi cahil zanneden zır cahilleri gösterir.
  gdo ile ilgili on bilimsel çalışma
 • yemekle genomlarindaki kodu degistirebilecegini dusunen insanlardir.

  belki de besini bir tasiyici olarak gorup gdolu besinde olan dna'yi ifade edeceklerini dusunur?
  (bkz: competent insan)

  edit:imla
 • sonra çüküm niye kalkmıyo.
 • arkadaşa jelatin verelim kemirsin dediğim olaydır.
 • genetiği değiştirilmiş pamuklarla üretilen hijyenik(!) pedlerden insanlara o pamuklara sıkılan genetiği değiştirilmiş pamuğa musallat olan zararlılara özel tarım ilacının bulaştığını bilmeyen, ispanya'da deniz ürünlerine alerjisi olan bir gencin yediği genetiği değiştirilmiş domatesten ölümünün resmi tarihe geçen ilk gdo ölümü olduğunu bilmeyen cahildir.
  trol başlığı herhalde.

  ha şu da link olsun: http://www.naturalnews.com/…phosate_gmo_cotton.html

  peki @chainsaw uyardı sağolsun domates ölümü yalanmış: http://www.snopes.com/media/notnews/gmodeath.asp bilmediğimiz bir yerde birilerinin ölmüyor olduğunu sanmıyorum ama..
 • bu gdo savunucularının nasıl bir bağlılıkla savunduklarını düşündükçe tüylerim diken diken oluyor. aklım almıyor. evet bilim açısından süper şahane bir şey olabilir ama bilim açısından şahane olan her şey dünya, doğa, ekosistem için şahane olmak durumunda değil. insanlar yok olsun diyorsanız, sadece insanların soyunu kurutun arkadaş ona varım ok. bütün kuşları sikmeye de gerek yok. virüsler de çok şahane şeyler, kanser de çok acaip şahane bir şey ama ama ne hiv size bulaşsın ne kanser olun istemiyorsunuz değil mi? dangalaklaşmayın. işte böyle düşünen cahillerdir.*