şükela:  tümü | bugün
 • sevgili gezegenimiz; aslen tam olarak "dünya ana" anlamına tenasüp eder.
 • genel merkezi istanbul'da olan arama kurtarma derneği.
 • bilinmeyen kahramanlar..hiçbir zaman reklamlarını yapmazlar ama butun felaketlerde her zaman oradadırlar..hindistan dan tutun guatemala ya kadar ..ayrica duzenledikleri seminerler, geziler ve kampanyalar ile de topluma cok buyuk yararlari dokunmaktadir..
 • (bkz: doğa ana)
  okültistler için canlıdır gea.
 • (bkz: gaia)
 • yeni yuksektepenin arama kurtarma ekibidir.

  isini iyi yapan, bilincli ve duzgun bir ekiptir.

  ortak calisma sirasinda da uyumlu ve disiplinlidirler.

  son donemlerde ekip uyelerinin yas ortalamasi genclesmis ve deneyim ortalamasi biraz dusmus gibi gozukmekle olmakla birlikte, deneyimli ekip liderleri tarafından verimli kullanılacaklarından süphe yoktur.

  (bkz: yeni yuksektepe)
 • kaliteli hiyerarşisinin yanısıra geayı diğerlerinden ayıran en temel özelliği
  yaptığı işi felsefi bir temele dayandırmasıdır.
  böylece karşılıksız eylem ve koşulsuz sevgi prensipleriyle çalışırlar.

  şu ana kadar küçük büyük ayrımı yapmaksızın pek çok doğal felakette
  (hindistan,guatemala,iran,konya)operasyon düzenlemişlerdir
 • arama kurtarma ekipleri tamamen gonullu bireylerden olusmaktadir.egitim sureci de soyledir.
  ilk etapta ekoloji dersleri alirsiniz,cesitli slayt gosterileri,filmler ve dersler.bunlari bitirdikten sonra dilerseniz felsefe derslerine baslarsiniz.felsefe derslerini bitirdiginiz taktirde uye olabilirsiniz.arama kurtarma egitimine ise ekoloji derslerinden sonrada baslayabilirsiniz.cesitli aktivitelerde duzenlenmektedir.
  detayli bilgi :http://www.yeniyuksektepe.org.tr/…ktepe_ekoloji.htm
 • gea klasik yunan mitolojisinde en büyük tanrı olarak betimlenir. o dünyayı temsil eder ve evrensel ana olarak kendisine tapınılır.gea ya da genel adı ile dünya ana; yaşayan, canlı bir organizma olarak dünyanın tanrılaştırılmasıdır. bütün antik toplumlarda, onların efsane, inanış, gelenek ve düşünce yapılarında yaşayan bir toprak ana ifadesi vardır. gea da antik yunanda dogurgan olan yer küreyi, topragı temsil eden tanrıçadır. antik yunanlıların yaradılış hikayesinde gea'yı şöyle görüyoruz: her şeyden önce varolan khaos, boşluktan kütleden ve karışıklığın içindeki karanlıktan meydana geldikten sonra dünya gea’nın formunda vücut bulur. ondan gökyüzü tanrısı uranüs yıldızlı gökyüzü şeklinde fışkırır. ayrıca gea’dan canlıların yaşayabilmesi için dağlar, denizler, ırmaklar ve ovalar çıkar. gea hem ilk tanrıların hem de ilk insanların yaratıcısıdır ve her şeye kaynaklık etmesinden dolayı ilksel tanrıçadır.

  (bkz: gaia)