şükela:  tümü | bugün
 • gearbest.com adresinde hizmet veren ve fiyatları uygun görünen çin yerleşimli bir web sitesi. yalnız, "2-3 gün içinde postalarız", "bu ürün stoklarımızda var" dedikleri ürünler için 1 ay kadar bekleyebiliyorsunuz zaman zaman. destek taleplerinizde size ürünü test ediyoruz gibi yalanlar da söyleyebiliyorlar. çelik gibi sinirlerim var diyorsanız sonuca ulaşırsınız ancak sorun yaşamayı göze almanız gerekiyor.
 • 23.06 aldığım ürün 08.07'de elimde olan uygun fiyatları ile cezbeden site
 • site üzerinden alışveriş yapan birisi olarak tavsiye ederim. ürünlerin gönderimi ve elinize varışı genelde 15-20 gün arası değişiyor. paypal üzerinden alışveriş yaptığınız sürece kafanız rahat...
 • bir mallık yapıp bu siteden alışveriş yaptım, sonucu şu şekilde oldu:

  23 dolarlık sipariş verdim, takip kodlu. herhangi bir sıkıntı çıkmaz dedim ve bilinmeyen bir sebeple paket ptt upim tarafından geri gönderildi. sonuçta paket alıcıya geri gitti, ben de tekrar yollayın vs. diye istekte bulunduğumda 2 ay bekleme süresi var, kalan süre 3 hafta, ondan sonra istediğiniz kararı verebilirsiniz. ve sunduğu seçenekler şu şekilde.

  gönderirken sigorta işaretlememişsiniz ve paketiniz kaybolmuş, sonuç olarak.

  1-) site hesabınıza 10.29 doları geri iade edebiliriz, istediğiniz bir siparişte kullanabilirsiniz.
  2-) kredi kartınıza ya da paypalınıza 6.17 dolar geri iade edebiliriz (17 dolar fark var sipariş tutarıyla)
  3-) ya da ürünü tekrar geri gönderebiliriz, ama 11 dolar ücret ödemeniz lazım.

  adamlara küfür ettim ve birdaha alışveriş yapmamaya yemin ettim. ben yandım, siz yanmayın.

  edit: bankayı arayıp harcama itirazı yaptım, ondan sonra da bu arkadaşlara gidip, kardeşim bana paramın tamamını iade edin, bankadan da chargeback talebinde bulundum dedim. 20.58 dolarlık tutar bir anda mucizevi bir şekilde iade edildi (kalan 2 dolar takip kodu parasıydı). demek ki bankaya şikayet edip sonra karşı tarafa bunu bildirince sorun çözülüyormuş.

  siz yine de buradan alışveriş yapmayın
 • kargolanmamis siparisi iptal ettiginizde, iptal icin sizi gunlerce oyalayan site.
 • 1 doalrlık av kablosu sipariş verdim, kazara 50 dolarlık araç içi dvr kamera gönderdiler :) şikayet açtım, ben bu ürünü geri hediye olarak kabul ediyorum dedim, uzun bir süre karşıdaki kişi ile anlaşamadık :) en sonunda fotoğraf çekip gönderdim, açtığım şikayet konusunu sildiler.

  bunun yanında bir iki defa alış veriş yaptım, pek bi sorunla karşılaşmadım.
 • az önce buraya bakmadan 82 dolarlık bir ürün aldım.inşallah sıkıntısız gelir.
  edit:5 gün oldu daha processing gözüküyor üzücü
  edit:ürün ukime takılmıştı bugün gittim kendim aldım pakette eksik yoktu bir sıkıntısı da yok gibi gözüküyor şuanda
 • genelde elektronik sigara severlerin uğrak mekanı.
  4 kere alışveriş yapmama rağmen gümrükte veya ürünlerde bir sıkıntı yaşatmamıştır.
 • buradan alışveriş yapmayın, lütfen. sinir harbi yaşatır insana.
  2 ay önce aldığım 26 dolarlık ürün elime hala ulaşmayınca ticket yolladım desteğe. adamların geri dönüşü muhteşem! "ürünü sigortalatmadığınız için ya yüzde 40'ını gearbest cüzdanınıza, ya da yüzde 20'sini kredi kartınıza iade edebiliriz."
  ne demek arkadaşım bu! o kadar aliexpress'ten, ebay'den banggood'dan alışveriş yaptım. bir kere böyle bir şeyle karşılaşmadım. ebay ve aliexpress'ten de elime ulaşmayan ürünler oldu, ama satıcıya söylediğimde direkt ya tamamını iade edelim ya da tekrar gönderelim dediler. bu senin yaptığın iş mi şimdi? bir şey alıyorsun, alırken 2 dolar takip numarasına, 2 dolar sigortaya ver, sigorta seçeneğini de en görülmeyecek yere koy. ondan sonra ucuzluğun bi numarası mı kaldı yani şimdi.
  neyse arkadaşlar demem o ki almayın buradan bir şey. gidin aliexpress'ten alın ebay'den alın. en azından paranızı alırsınız geri en sonunda.
 • 3 kere sipariş ettiğim malzemeleri en geç 30 gün içerisinde teslim aldığım site. bunun yerine bangood'dan alışveriş yapın diyen minnoşlar var. haklılar banggood sorgusuz sualsiz tekrar gönderim vesaire yapabiliyor. ama takıldı mı orada da takılıyor ürünler. gelmedi mi gelmiyor. 60 gün bekleyip en sonunda ürün gelmeyince para iadesi istedim. para iadesnin yapılması da 30 gün sürdü. yani bu çin siteleri hepsiburada gibi. şans işi.