şükela:  tümü | bugün sorunsallar (5)
  • 114 dakikada tamamının tek seferde geçeceği öngörülen tcdd'ye ait yeni banliyö hattı.
  • 12 mart 2019 tarihinde tekrar hizmete açılacak olan 6 senedir kapalı tren hattıdır. inşallah insanlar yine seçim öncesi acele ile açılan bir hatta kurban gitmezler. şahsen ben 2-3 ay kadar kullanmadan bekleyeceğim.
  • evimin yakınında olan tren istasyonudur. istasyonları baya güzel dizayn etmişler, bu sıralarda marmaray treni test sürüşleri yapmakta.
  • başak istasyonunun ismi değişmiştir. deneme seferleri an itibariyle devam etmekte.
  • bugün (12.03.19) açılacağı iddia edilen tren hattıdır. şu saatlerde (09:00) kullansam mı diye düşünürken sözlüğe girip bakayım dedim, ancak gördüğüm kadarıyla kullanan yok. sözlükte heyecan uyandırmayan bir hatta benziyor.

(bkz: marmaray)
    (bkz: yht)
  • umarım trenlerde seyyarcıların sattığı çok uçlu tornavida satışları devam eder.faydalı ve ekonomik.

edit:el fenerli versiyonu var ondan alın.
    edit2:anlatım bozukluğu
  • umarım oy toplamak için değil de gerekli kontroller yapıldıktan sonra devreye alınan hattır.
  • cok net hatirliyorum 2013 yilinda restore icin 2 seneligine gebze-haydarpasa hattini kapattilar. 4 sene gecikme ile gebze-halkali olarak geri donuyor. insallah bu rayli sistemler sayesinde minibus illetinden kurtuluruz.
  • 15:00 te törenle açılacak diyor, ona kafadan 2 saat miting ekleyin, 1 saat de protokol ıvır zıvır, saat 18:00 de ilk tren kalkar, diğer trenlere de yolcuları 19:00 gibi alırlar (en erken)
  • gün içerisinde, 12 mart için konuşuyorum, vatandaş olarak kullanmayı unutmamız gereken hat.

üstteki yazar abinin de söylediği gibi, en erken 19.00'da vatandaşı alırlar. yarın şeyaparız.

ayrıca bunun son sefer saati kaç olacak acaba? 12 mi?