şükela:  tümü | bugün
 • gebze teknik üniversitesi adıyla bir üniversite kurulmasını öngören kanun teklifi tbmm başkanlığı'na sunulmuş. gebze yüksek teknoloji enstitüsü'nün kapanacağı ve gebze teknik üniversitesinin bünyesine dahil olacağı belirtiliyor.

  edit: resmi olarak ismi değişmiş, rektör ataması yapılmış.
 • kurulması bugün ilgili komisyonda kabul edilmiş, kurulması yakın meşaleleri yakın. *
 • (bkz: gtü)
  (bkz: gebze technical university) bu şekilde daha havalı oldu değil mi?*
 • #44267027

  hayırlı olsun büyüklerimiz sormadan etmeden böyle karar vermiş ama pek iyi olacağa benzemiyor.

  bu da öğrenci konseyinin konuyla ilgili duyurusu;
  sevgili arkadaşlar ;
  bilindiği üzere 11 haziran tarihinde okulumuzun isim değişikliği hakkında yasa tasarısı torba yasanın içinde meclise gönderilmişitir.gönderilen yasa meclisten geçerse okulumuzun ismi gebze teknik üniversitesi olarak değişecektir. bizleri bu konuda esas düşündüren nokta ise bu isim değişikliği konusunda okulumuza ne resmi nede gayri resmi bir görüşü alınmamıştır.hatta meclis kurulu isim değişikliği hakkında görüş aldığı kurum tarafsız olacağı düşünüldüğünden itü (istanbul teknik üniversitesi ) olmasıda olayın ne kadar komik bir şekilde yürüdüğünü bizlere göstermektedir. bu durum şu ankı mevcut öğrenci arkadaişları pek etkılememektedır esas olarak yürürlüğe 2021-2022 senesinde gireceğinden dolayı . ama bizleri düşündüren buradaki siyasilerin bilinçli veya bilinçsiz yaptıkları hatadır . tasarıyı meclise gönderen millet vekillerinin bu isim değişikliği olayında ne okul yönetimine , nede yök e danışmadan böyle karar almaları gayet komik ve bir o kadar da utanç vericidir. bu değişikliği artıları ve eksileri ile birlikte akademik personel ve öğrencilere iletilmesi en doğal haklarımız diye düşünmekteyiz..takdir siz değerli öğrenci arkadaşlarındır .
  hepinize hayırlı ramazanlar dilerim...
  gyte öğrenci konseyi başkanı
  alperen hınık
 • sanki öğrenciler için çok bir şey farkedermişcesine tartışılan isim. tamam olayın ardında dönen oyunların bini bir para ama zaten dönüyordu dönenler. zaten bu sevgili ilim irfan yuvamızın bazı akademisyenler dışında kimseye hayrı yok. isim g.tüm gibi olunca her şey düzelecek mi ya da herkesin dediği gibi daha mı kötü olacak? hiçbir şey değişmeyecek ki öğrenci için hatta belki biraz daha üniversiteye benzer de mentalite değişir. en azından artık kimse 4 yıllık mı, üniversite mi diye sormayacak artık :) bir de böyle düşünün! yoksa siz şu anki türkiye şartlarında okulun ileride odtü, boğaziçi kalitesine ulaşacağını mı düşünüyordunuz? neyse artık boş hayallerden de kurtulacağız sanırım kendi işimize bakabiliriz.

  kısa bir not: eğitimin kalitesi vs hepsi insanın kendinde dostlar. gerisi yalan. kimsenin sizleri birey olarak düşündüğü yok, bari siz kendinizi düşünün, boşverin bunlara kafa yormayı.
 • eğer y.lisans ve doktora programlarında alt dalları guçlendirilebilirse, tubitak gebze yerleşkesinde nice ortak proje& doktoraların bitmesine olanak sağlayabilecek olandır, iyi de olur diye duşunulen istanbul yakasında tercih edilebilecek olan revize okuldur.
 • üniversite ile etkileşim açısından gebze, darıca ve dilovası'na bir yansıması olacağını sanmadığım, eklemedir koca konak misali oluşturulan üniversite. yine tuzla-pendik anadolu yakası tarafına çalışacak bir yer. kocaeli içinde 2. üniversiteyi kuruyoruz sözünü söylemek için, teorik olarak doğrulanan ancak pratikte karşılığı olmayan bir ali cengizlik yapldı. yeni bir üniversite yapmak için, gebze bölgesinde yer bulmak bu kadar zor olmasa gerek.

  ek: umarım yanılırım.
 • havacılık ve uzay grubuna bağlı yamaç paraşütü topluluğu kurulmuş okul. 26 kasım çarşamba saat 16.00'da işletme amfisinde tanışma toplantıları olacak.
 • (bkz: gebze teknik üniversitesi)

  gebze yüksek teknoloji enstitüsünün isminin değişmesi ile artık gyte yerine kullanılacak kısaltmadır.

  asıl değişmesi beklenen kelimenin yerini koruması hayal kırıklığına uğratmıştır.
  öte yandan bir yüksek teknoloji enstitüsünün teknik üniversiteye çevrilmesinin orada üretilen bilimi olumlu veya olumsuz nasıl etkileyeceği de tartışma konusudur.

  edit: (bkz: gtü)
  (bkz: taşınan entry'nin taşındığı yerde saçma görünmesi)
 • gebze'de 2014 yılında, gebze yüksek teknoloji enstitüsünün (gyte) tabelasını değiştirmek suretiyle kurulan teknik üniversitedir.
  gebze halkının ve özellikle esnafının gebze'de bir üniversite kurulması yönünde yoğun isteği vardı. gyte'nin bu talebi karşılayamadığı düşünülerek akp hükümeti milletvekilleri ve bakanları aracılığı ile bir üniversite sözü verdiler.
  bununla beraber daha önce muhalefet partilerinin gebze'de bir üniversite kurulmasına ilişkin veya gyte'nin ismini değiştirmeye yönelik verdiği kanun teklifleri vardı. reddedildi.
  sonunda olan oldu. tabela değişti. gyte oldu gtü.
  gerekçeler neydi bu değişiklikte: tübitak işbirliği ve öğrencilerin, hocaların gebze ekonomisine katkı sağlamaması.
  1. gerekçe gyte varken de olabilirdi.
  2. gerekçe okulun konumu değişmediği sürece mümkün görünmüyor ki okulun konumu değişmedi. değişme ihtimali de yok.
  tabela değiştirerek 22 yıllık bir okul yeniden kurulmuş oldu. hepimize hayırlı uğurlu olsun.

  edit: imla