şükela:  tümü | bugün
 • itu bunyesinde gelismis olup simdilerde bircok yuksek lisans programi ile askerligini erteleme amacindaki gence hizmet eden enstitu
  (bkz: gyte)
 • "gebze yüksek abazan enst." olarak da adlandırılabilecek 1500 master öğrencisi ve sadece 120 lisans öğrencisi bulunduran ,çayır ,çimen ve si.lenmeyen lisans öğrencilerinin bol bulunduğu, ilim irfan ve ar-ge yuvası .
 • yemekleri temiz fakat doyurmuyor. bakımlı bir enstitü+üniversite.
 • lisans öğrencisinin tanıdık eş dost akraba tarafından okulu sorulduğunda; "gebze yüksek teknoloji enstitüsü" dedikten sonra;

  --ora neresi?

  --hangi üniversiteye bağlı?

  --kaç senelik?

  --heee... şu tübitak 'a bağlı olan şey mi???

  --rektörünüz var mı?

  --hee.. sen nie 2 seneliğe gidiyon ki; ben seni ii bilirdim?

  --olsun sen moralini bozma.

  gibi insani kendinden alan sorularla muhattap bırakan ve anlatmaya çalıştıkça karşı tarafın daha dumur sorular sormasına yol açan her seferinde bu sorularla yüzleştiği için lisans öğrencisinin ruh halini olumsuz etkileyen(rektörü olan, 4+1 senelik lisans eğitimi veren , tübitak'a bağlı olmayan hatta kendisinden başka kimseye bağlı olmayan, gebzenin çayırova yerleşkesinde kurulmuş) ismi değişik üniversite.
 • birçok bölümünü "muallimköy kampüsüne" taşımıştır (kimya, biyoloji, çevre mühendisliği, jeodezi ve fotogrametri mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği)
 • ulasimi oldukca dertli olan okul, iki secenek var, ya esenlerden gebze koop. servisleri ile e-5 de inilip cayirova kampusune 8-9dk yürümek, yada haydarpasa'dan gebze banliyösüne binerek "fatih" duragında inmek ve 3-4dk yürümek... bir de haremden mavi gebze dolmuşları var ama, adım başı indi bindi olayı yaptiklari icin gidis bir hayli uzun sürecektir...
 • yüksek teknoloji adına pek bi şeyin bulunmadığı okul. makalelerin genelde haraklama yazıldığı türk akademi dünyasının biricik örneklerini bünyesinde bulunduran okul. son zamanlarda yapılan basketbol sahaları, spor salonu, tenis kortlarıyla bilim yuvasından çok spor akademisini andırır. bu kadar spor alanına rağmen (ki bu sahalar çoğunlukla boştur) dershane ve laboratuvar sayısı kısıtlıdır. sonuçta bi çok şey yalandır.
 • spor kompleksindeki kantinde kağıt oynanmamasına kızan bir kaç kişinin itirazı üzerine adı geçen kantinde alkollü içecek satışı durdurulmuştur. halbuki biz orada bira içip halı sahada yapılan maçları seyretmek istiyorduk.
 • bugün yemekhanede yaptıkları "happy new year" etkinliği ile ilginç olabilmeyi başarmış bir kurumdur. yapmaya çalıştıkları süsleme ve çalınan müzikler ile kendimi sanayi mahallesi düğünlerinde gibi hissettim.
 • cihangir ile arası yaklaşık 50 km olan bu çok sevgili okuluma, pazartesi sabahı toplu taşıma ile cihangir'den gitmem neredeyse imkansız, en iyi ihtimalle 2 saat olur herhalde. arabayla ise 1 saat, o da erkenden çıkıp köprü trafiği ile uğraşmazsam.

  bu okulda okuyup da, memnun olan sadece bir insan gördüm. o da bilgisayar mühendisliğinde okuyan 1969 doğumlu bir dahiliye uzmanı. eğer bu doktor abimizin normal bir öğrenci olmadığı gerçeğini göz önüne alır, diğerlerine bakarsak, herkes bu okuldan şikayetçi.