şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şuradaki duraktır diyeceğim ama aslında durak da değil, tabela.

  edit: alışveriş merkezi reklamı iddiaları var eğer böyleyse chp'li arkadaşın yaptığı daha büyük ayıp (gerçi tabela yine saçma ama olsun).
 • demek bir de metro olsa.
 • espriden anlamamak için gözlerin kör olması lazım. yani orada bir reklam panosu var ve reklam panosu dikkat çekmesi için durak tabelası konulmuş.

  bunu büyükerşen yapsa üstün zeka olurdu, gebze olunca sahtekar yapıldı.

  yani tamam siyasettir, muhalefettir falan iyi de artık bu kadar da körleşmemek lazım.

  not: mot.
 • gebze'de oturuyorum. insanlar heycanla bu metroyu bekliyor. bence darıca ve gebze için çok büyük bir proje. proje ile ilgili ihaleler yapıldı artık inşaatı başlayacak. darıca'dan gosb'a normal saatte özel araçla gelmek ölüm. hepi topu 15-20 km'lik bir mesafeyi iş çıkışında 1,5 saatte varılabiliyordu. proje ile gebze'nin çarpık kentleşmiş yapısının verdiği saçma sapan trafik problemi biraz olsun rahatlayacaktır.

  metro'nun geçeceği noktalara da metro tabelası ve ilanı asıldı. heyecanlandık. halkın bilgisi yok. başarılı bir reklam çalışması olmuş bence.

  seçim üstü yapılıyor olması tesadüf değil tabiki . hükümet yaptığı icraati seçim öncesi kullanmak isteyecektir.
 • vay arkadaş millet demiş hizmet yapıyorlar kullanacaklar tabi. arkadaş bunca senedir gebzeliyim, henüz böyle bir çalışma görmedik. son zamanlarda asılan bu reklam tabelalarından başka tabi. reklam değil hizmet yapsınlar tabi ki takdir etmesini biliriz ama şu ana kadar hizmet olarak bir tek belediye otobüslerinin sayısının artmasını gördük. bunun dışında toplu taşıma adına ileri değil geriye gidiş var. biliyorsunuzdur haydarpaşa banliyö hattımız vardı. trafik durumundan bağımsız şekilde kadıköy'e belli bir saatte gidebiliyorduk ama senelerdir o yok artık. nasıl bir şey olduğunu bile unuttuk. sanırım söz verilen açılma süresi de birkaç yıl geçti.

  velhasıl kelam bu kadar geliri yüksek olan bölgenin çoktandır yapılması gereken metro hattı, hala vaat şeklinde önümüzde durmaktadır. muhakkak yapılacaktır ama yapılmadan da yapmışlar gibi reklamını yapmak ayıptır.
 • kim bilir kimin cebine o panolar için kaç lira girmiştir.metro açılırkende yenileri dikilir o zamanda birisi zengin olur.
 • geçen haftasonu darıca'daydım, darıca sahilde elite hotel'e yakın bir yerde de var aynı tabeladan.

  ne alaka falan olduk, ihalesi 15 gün önce yapılmış. yani yapımı, bitmesi, işlemesi falan en az 7-8 sene var (planlanan süre 52 ay, tahmin edin işte).

  ama durak tabelası koymaya başlamışlar, fıkra gibi ülkede yaşıyoruz.
 • konyalı bilim adamlarımızın icat etmiş olduğu görünmez metrodur .
 • gebze'de oturuyorum ve sürekli gebze-darıca arası yol alıyorum. bu tabelaları gördüm ve başlığını açmayı düşündüm. ancak marmaray açıldığından beri, marmaray hattının gebze istasyonuna bağlanacağını düşünen, umud eden ve bekleyen bir halk için 4 yıldır tek bir kazma vurmayan devlet, seçim öncesi "dur ulan bi tabela koyalım, nasıl olsa mal çok" mantığı ile bu işi yapmış.
  benim başlığını açmama sebebim ise, böyle kepaze bir durumu reklam etmemek ve reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığının ekmeğine yağ sürmemekti.
  tanım: insanları kandırmaktan başka bir şey yapmayan birilerinin yaptığı son icraattır. gebze ve darıca halkına hayırlı olmasını dilerim. umarım seçimde nereye oy vermeyeceğinizi iyice anlamışsınızdır.