şükela:  tümü | bugün
  • "aynı cümleyi nasıl kuracağım ben şimdi" telaşıdır, sendromudur, paniksiz paniğidir.
    kişisel tarihçeye dair bir güvensizliktir.
    unutulmaz, uzatılır.
    - bi ergenlik sendromum var, yer misin?
    (bkz: oedipal karmasa)
  • "geçmeyenine yeğ tutulmalı" dedirten...
  • bu rahatsızlığın en türkçesi belki de bir türlü büyümeye soyunamayan bir pehlivan olmaktan geçiyor. tedavi kabul etmez yağız bir bünyeye sahip olmak yetişkinliğe adım atmaya engel teşkil ediyorsa...

- rakı sofralarında ya fazlasıyla bağıracaksınız ya da suspus kalacaksınız demektir.
    - ilk gerçek ilişkinizde fena halde çuvallayıp bütün suçu diğer tarafa yıkacaksınız demektir.
    - gelecek yaş günleriniz size bir dün gibi gelirken ve siz için için titrerken, hayat size karşı en usta hamlelerini yapıyor olacaktır demektir.
    - ve en kötüsü de; hiç büyüyemeden ölebilirsiniz demektir.

kimsenin içini karartmak değil niyetim ama son yumurtadan çıkmış analizlerim böyle işte.

ergenlikte olanlar ve ergenlikte kalanlar arasında bulaşıcı bir sendrom olduğunu düşünüyorum. dikkatli olursan geçer yani, geçmez öyle yani.
    *pehlivannn peğlivağn!*
    *çevre bütün hastalıkların anasıdır, en babasıdır...*
    *pehlivannn peğlivağn!*
  • uzamış ergenlik diye de bilinir. 35 - 40 yaşında bişey yapıp "naptım ben" diyorsanız ve bunu sık sık yaşıyorsanız sizi koşa koşa terapiste alalım.
  • sadece cips, kola, sigara ve müslüm gürses’le beslenip, profesyonel olarak boş tavana bakmayı gerektiren bir yaşam biçimidir. yanaklarınızda sivilceler çıkana kadar bu beslenme alışkanlığını sürdürebilir, dilerseniz içtiğiniz bira kutularından evin en güzel köşesine modern sanat anlayışına uygun çalışmalar bırakabilirsiniz . mümkün mertebe “kanka” diye hitap edilmesi gereken arkadaşlarınızla sokaklarda sürtüp her an kavga çıkartabilme potansiyelinizi yerli yersiz kullanabilirsiniz. gizli numaradan eski sevgililerinizi arayıp, küfür literatürünüze yenilerini ekleyerek bağırabilir, önceden ekranı çatlamış telefonunuzu duvara atarak sinirlenebilirsiniz. duş alma sıklığını beş günde bire çıkararak, kendinize sprey, parfüm, alkol ve sigara kokularının birleşiminden bir esans yaratmanızı şiddetle tavsiye ederim. haftalarca temizlenmemiş odanızda, elinize ne geçerse yatağa atıp, uyumak için kendinize alan yaratma amacıyla yataktakileri de yere yığarak, arka fonda bangır bangır çalan metal müzik eşliğinde huzurlu bir uykuya dalabilirsiniz. hatta üç gün aralıksız uyuyabilir, karizma bir sorumsuzlukla kapılara, telefonlara bakmayabilirsiniz. canınızı acıtma ihtiyacınızı jiletle, sigarayla değil de kibrit ya da mum kullanarak ateş yakıp, daha önceden tükürük yoluyla ıslattığınız elinizle tatlılıkla söndürerek mini zevklerin peşinden koşabilirsiniz. dilediğiniz insanla dilediğiniz barda kontrolsüzce öpüşüp, sonrasında eve yalnız gitmeyi tercih ederek partnerinizi göt gibi ortada bırakabilirsiniz. haftada bir terapiste gidip hayattan tamamen kopmadığınızın farkına vardığınızda bir cigara sarın derim.

herkese hayırlı sendromlar!