şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bu adamlar evlilik ne kadar geç olursa, o kadar çok dışarda gezerim her çiçekten bal alırım anlayışına sahiptirler. evliliği hayattan emekli olmak olarak görürler.
  • erkenden evlenip, toplumun yaşam sürecinde haksızlık yaratan, mutluluk adında mutsuzluklar kuran ağzı beş karış açık ayran budalası gelişmemiş karakter öbeklerinden daha mantıklı düşünüp en azından kendisi için doğru olan zamanı bekleyen adamdır.
    süre gelen hayatlarında sümsük, doğru dürüst aşk yaşamamış sevgiden yoksun insan olmak, erken evlenip boynuzlanmaktan, geçim sıkıntısı derdine düşüp kıç yalamaktan, hırsızlık yapmaktan adliye önlerinde boşanmak için çırpınmaktan, çocuk yaşta çocuğu için haklı yada haksız cinayet işleyebilme noktasına varmaktan iyidir.
  • niiii... valla olup da gelecekse hiç sorun değil bu sanrısı.. zira ben de olmuşlarından seviyorum, sesime gelsin annem :)
  • erkekleri şekillendirilecek varlıklar olarak gören çarpık zihniyetin beyanatı.
  • zaman geçtikçe evlilikten iyice uzaklaşarak en doğrusunu yapacak adamdır, hele ki bir erken evlilikle burada gördüğümüz ağır kezbanlardan birinin şahsına para, statü, lüks kaynağı olma olasılığı varsa...

bana da kezban muhabbeti yaptırdınız ya.
  • etrafında çok fazla kötü evlilik örneği olan adam olabilir mesela. milleti göre göre evlilikten korkmuştur artık. onu da anlamak lazım. artıları olan birşey yaptığını düşünüyor nihayetinde. misal evlilikte uyum ve huzur yakalayamayacağı varsayımında olan er kişi kavga dövüşe yaşıtlarından en az 7-8 sene sonra başlar, yıpranma payı da çok daha az olur haliyle. lakin kanımca çok büyük de bir eksisi olacaktır, "kaç yıl geçti, n'oluyoruz?" diyerekten sevgililerince evlenmek istemediği için terk edilen adam sevdiği kadınların hepsinin düğününü görmek zorunda kalacaktır. gerçi zaten sevilen kadın çoğul olabildiği sürece kaybetmeyi göze alması da normaldir er kişinin, nasılsa ayşe olmazsa fatma olacaktır. böyle düşününce hep kazanan adamdır da diyebiliriz. 35 yaşında istediği kadını da bulacaktır muhakkak, lucky bastard.
  • hiç evlenmemenin daha güzel bişey olduğu gerçeğine henüz erememiş şahsiyettir.
  • erkek için 35 yaşın ,kadın için ise 30 yaşın sosyolojik,psikolojik ve mali olarak tava gelme yaşı olduğunu bilen , daha erken yaşlarda yapılan evliliklerin ise genellikle "bir an önce sevişmezsem çatlayacağım " mantığından hareketle yapıldığını çözen adam davranışıdır. o yaşa kadar beklemekle iyi yapıyordur ,bravodur.
  • sevdiği insanla bir çatı altında yaşamak, sabah akşam onunla olmak istediği için evlendiyse oldukça matah bir tercih yapmıştır. ha tren kaçıyo evlenmek lazım diyorsa 13 yaşında da evlense bir nane çıkmaz o evlilikten. ayrıca evet ilişki karşılıklı ödün vermek karşılıklı şekil almaktır. selam ederim.
  • aslında geç evlenmeyi matah sanmaktan ziyade zamanının gelmediğini düşünen adamdır..mesela ben efenim; 18 yaşında üniversiteye girip 24 yaşına doğru(evet uzattım iki sene ne var yani) okulu bitirip sonrasında da askerliğini yedek subay olarak yapan ve elinde mesleğine daha geçmeden 26 yaş gibi bir durum söz konusu olan bi adamım...ee evlenmek içinde bi 40-50.000 tlyi gözden çıkarmak gerekileceği düşünülürse evet bi 30 yaş çok normal olmaktadır..
    ki bende 29'uma merdiven dayamış bulunmaktayım,he istesem evlenir miydim?evet,ama kasmaya ne gerek var..daha genciz,yer içer bi yandan da biriktiririz efenim...