şükela:  tümü | bugün
 • amma boş yapmışsın be arkadaş...!

  devlet kaynakları boşa harcanmasın falan.
  varsın devlet kaynakları bu işlere harcansın.

  telefonda navigasyon var falan yazmış birde.
  belki çocukta eski tip telefon var, belki çocuğun telefonunda navigasyonu açacak interneti yok? nereden biliyorsun?

  bugün benim oğlum da sınava girdi, biz ailecek götürdük.
  ama misal sınav çıkışında bir çocuk geldi "ailemi arayabilir miyim" dedi.

  yani çocuğun telefonunda kontör yok, dakika yok, belki sınava telefon alınmadığı için telefonu yok yanında.
  insanların durumunu nereden bilebilirsiniz ki?

  evet öğrenci sorumsuz belki, zaten herkes öğrenciyi de eleştirmiş. ama polisimizin yaptığı hareket alkışlanacak bir insanlık değil mi?

  varsın devletin kaynakları böyle işler için harcansın.
  hırsızlıklara, yolsuzluklara tepki gösterin, boş yapmayın...

  hala devlet kaynakları diyenlere edit:
  ben bu ülkede 20 yıldır vergi mükellefiyim, şirket sahibiyim, şu an 23 personele istihdam sağlıyorum.
  bunca yıldır vergi ödüyorum ve şayet benim ödediğim vergilerden dolayı kullanılan bu devlet kaynağında hakkım varsa sonuna kadar helal olsun.
  tekrar ediyorum, hırsızlıkları, yolsuzlukları, talanı, yağmayı, peşkeşleri eleştirin, şu naif ve insancıl davranışı değil.
 • sakarya'da yks sınavına girmek için yanlış okula gelen ve asıl girmesi okula zamanında yetişemeyecek olan öğrencinin ağladığını gören polis ekibi, öğrenciyi polis aracına bindiriyor ve siren çala çala öğrenciyi sınava gireceği okula yetiştiriyor.

  işte türk polisinden görmek istediğimiz davranışlar.

  helal olsun, rabbim ayağınıza taş değdirmesin...

  edit: sakarya'dan bir başka görüntü, yanlış okula giden bir başka öğrenci motosikletli polis tarafından sınava yetiştiriliyor.

  öğrencilerin sorumsuzluğuna diyecek yok. ama polislerin davranışı alkışlanacak hareket.
 • polisin "insanlık" yaptığı davranıştır.

  ulan bir şeyi de beğenin arkadaş. kendi hatası da olsa, büyük ihtimalle bir senesi heba olacak çocuğu, zorunluluğu olmamasına rağmen sınavına yetiştiren adamı bile eleştiriyorsunuz.

  doğru yapılan bir şeyi eleştirirseniz, yanlışı eleştirdiğinde inandırıcılığınızı kaybedersiniz.
 • devlet kaynakları halk için kullanılmayacak da ne olacak acaba?
  çok iyi olmuş çok da güzel olmuş tamam mı.
 • aynı olayı bugün 2 kez yaptım ama haber olmadım.

  yeğenimi sınav yerine 9.30 gibi bıraktım ve eve dönerken yoğun yağmur altında birinin yürüdüğünü gördüm, hemen durdum ve sordum. yanlış okula gelmiş. (sosyal bilimler, sosyal bilgiler gibi bir karışıklık). hemen hızlıca onu okuluna yetiştirdim.

  oradan dönerken de bu sefer başka biri yine yoğun yağmurda panikle koşuyordu ki hemen durdum ve yine yanlış okul olayı. tabi sorun şu, gidilecek okulu bilmiyorum ve saat 9.55. hemen navigasyonu açıp yol tahmini, ardından dörtlüleri yakıp acilen kızı okula yetiştirmem, 9.59'da kapıdan koşarak girmesi...

  bence bu sınav 2 aşamalı. saat 10'da kapıda olamayan sınavın ilk aşamasını geçemiyor.

  arabayla ve gidilecek yer 5 km olmasına rağmen 9.15'te evden çıkan biz, diğer yandan daha uzak ve otobüsle gidilecek yerler için daha geç çıkan insanlar... yeterince ciddiye almayan sınavın ilk aşamasını geçemiyor zaten.
 • polis değildir. adam gibi adamdır. insiyatif almıştır. aylıktan kesme cezası verileceğini bilsem bile ben de olsam çocuğun 1 yılını kurtarmayı tercih ederdim.
 • devlet kaynaklarının boşa kullanılması mı?
  şimdi mi aklınıza geldi lan devlet kaynakları? sanki aynı anda banka soygunu vardı da polis işi gücü bırakıp öğrenciyi götürmüş.
  öğrencilerin 4 senesini 2 saate sığdırmaya çalışırsan her türlü aksiliğin çıkması olası. devlet kaynaklarının bu sistemi niye değiştirmediğini eleştirin önce.
 • şu olaydan bile keyif alamamak, çocuklara öfkelenmek hemen polislere aferim demesinler diye polisin hatalı olduğu bir haber linki. sizden hiçbir bok olmaz, ülkenin eğitimli eğitimsiz her kesimi lümpenleşti neyi eleştireceğini neyi savunacağını bile kestiremiyor.

  sınava yetişme işine gelince; sınavdan 1 hafta önce annem babam boşandı tabi olaylar da cabası, ben dahil herkesin kafası trilyon olduğu için götürecek de ilgilenecek de kimse yoktu, o zamanlar yukarda arkadaşın dediği gibi ultron çağında olmadığımızdan, hala insanca sıkıntılar, sorunlar devam ettiği için kendimi gpsle ışınlayamadım, otostopla sınava yetişmiştim.
 • şu sözlük insan kalitesi olarak değil türkiye'nin, dünyanın en dip noktalarından biridir.

  şurada yazılanları okurken kendi kendime "biz de muhalifiz ama böyle değiliz" diyorum. yahu işte bir genç ağlamış, adam da vicdan yapıp yardım etmeye çalışmış. ne bu kin, ne bu öfke, ne bu insan düşmanlığı. haaa siz kedileri, köpekleri çok seviyorsunuz ama çok pompişler değil mi?

  oğlum şurda her gün nefret kustuğunuz çomarların dahi kusmuğu sizden daha temiz. gidin bi aynaya bakın, şerefsizler.
 • hassasiyeti ile diğer polislere örnek olması gereken polistir.
  arkadaşlar polislerle ilgili görüşlerim herkesinkinden farksız lakin askere gidenler aynı üniformayı giyen kaç milyon tane farklı yaşam formu olduğunu bilir.
  polisin bu yönüne ağırlık verdiği güzel günleri görmek dileğiyle, her şey daha güzel olacak.