• gireceği okulu bilmeyen, bu konuyla hiç ilgilenmeyen bir adet kendini bilmez yüzünden devlet kaynaklarının boşa kullanılması durumudur. polislere sirenleri gereksiz yere açtıkları için işlem bile yapılabilir. polis kimseyi bir yere yetiştirmek zorunda değildir kimse kusura bakmasın. 2019 yılındayız amk 2019 ! her tarafımız gps her tarafımız navigasyon. öğrenci kardeşimiz zahmet edecek, sosyal medyadan kafasını kaldıracak, bir gün önceden gidecek okulunu bulacak yerini öğrenecek.
    otuzbir yaşındayım. milyon tane sınava girdim bu yaşıma kadar. asla sınav yerini bulamamazlık yapmadım. asla hiç bir sınava geç kalmadım. ki rahat bir insanımdır yanlış anlaşılmasın.
    oldu o zaman. her geç kalan öğrenciyi, her sorumsuz öğrenciyi polisler itfaiyeler sağa sola siren açarak yetiştirsin.
  • adamlığın ya da şerefsizliğin meslekle alakası yok, yok! neden herkes böyle sınıflandırıyor?

allah razı olsun demek çok mu zor? illa ki sikim sikim laflar. işte insani değerleri bir kenara atıp robot zihniyete dönmemizi isteyen biri.

*emniyet teşkilatından ekmek yiyen biri.
  • devlet kaynaklarının boşa kullanılması mı?
    şimdi mi aklınıza geldi lan devlet kaynakları? sanki aynı anda banka soygunu vardı da polis işi gücü bırakıp öğrenciyi götürmüş.
    öğrencilerin 4 senesini 2 saate sığdırmaya çalışırsan her türlü aksiliğin çıkması olası. devlet kaynaklarının bu sistemi niye değiştirmediğini eleştirin önce.
  • acıtasyon yapmışsın aferin. interneti yoksa, kontörü yoksa gerekirse 2 saat önceden gidecek okulunu bulacak bekleyecek kapısının önünde. biz de öğrenci olduk. hayatımın en önemli sınavlarına girdiğim zamanlarda akıllı telefonu bırak renkli ekranlı telefon yoktu amk.
    gene de hiç bir sınava geç kalmadım. sınav günü trafik olacağını tahmin ederek 2 saat 3 saat önceden yola çıktım.
    bak acıtasyonun kralını yapayım sana o zaman ben de. özellikle doğuda köyünden çıkıp şehir merkezine sınava gelen öğrenciler neden geç kalmıyor arkadaş? anlatsana bana bi?
    sorumluluk bilinci yetişmeyen bir birey gerekirse cezasını çekecek, bir sene daha bekleyecek. bir musibet bin nasihattan iyidir diye boşuna demiyorlar.
  • üstteki yorumları okudukça bir tiksinti geliyor.
    (bkz: konuşmuş olmak için konuşmak)

insanı robot olarak görenlerden uzak uzak diyarlara gitme isteği uyandırıyorsunuz

polislerin hareketini takdir ediyorum..
  • polisin "insanlık" yaptığı davranıştır.

ulan bir şeyi de beğenin arkadaş. kendi hatası da olsa, büyük ihtimalle bir senesi heba olacak çocuğu, zorunluluğu olmamasına rağmen sınavına yetiştiren adamı bile eleştiriyorsunuz.

doğru yapılan bir şeyi eleştirirseniz, yanlışı eleştirdiğinde inandırıcılığınızı kaybedersiniz.
  • hassasiyeti ile diğer polislere örnek olması gereken polistir.
    arkadaşlar polislerle ilgili görüşlerim herkesinkinden farksız lakin askere gidenler aynı üniformayı giyen kaç milyon tane farklı yaşam formu olduğunu bilir.
    polisin bu yönüne ağırlık verdiği güzel günleri görmek dileğiyle, her şey daha güzel olacak.
  • devlet kaynakları halk için kullanılmayacak da ne olacak acaba?
    çok iyi olmuş çok da güzel olmuş tamam mı.
  • aynı olayı bugün 2 kez yaptım ama haber olmadım.

yeğenimi sınav yerine 9.30 gibi bıraktım ve eve dönerken yoğun yağmur altında birinin yürüdüğünü gördüm, hemen durdum ve sordum. yanlış okula gelmiş. (sosyal bilimler, sosyal bilgiler gibi bir karışıklık). hemen hızlıca onu okuluna yetiştirdim.

oradan dönerken de bu sefer başka biri yine yoğun yağmurda panikle koşuyordu ki hemen durdum ve yine yanlış okul olayı. tabi sorun şu, gidilecek okulu bilmiyorum ve saat 9.55. hemen navigasyonu açıp yol tahmini, ardından dörtlüleri yakıp acilen kızı okula yetiştirmem, 9.59'da kapıdan koşarak girmesi...

bence bu sınav 2 aşamalı. saat 10'da kapıda olamayan sınavın ilk aşamasını geçemiyor.

arabayla ve gidilecek yer 5 km olmasına rağmen 9.15'te evden çıkan biz, diğer yandan daha uzak ve otobüsle gidilecek yerler için daha geç çıkan insanlar... yeterince ciddiye almayan sınavın ilk aşamasını geçemiyor zaten.
  • 1 mal için boşa çaba harcanmış.
hesabın var mı? giriş yap