şükela:  tümü | bugün
  • mutsuz olmaları.
  • saatin 01:00 olduğunu fark ettiklerinde, erkenmiş diye sevinmeleri.
  • bedenleri yorgun olsa da zihinleri henüz yorulmadığı için uykuya geçemeyen, mecburen hayal dünyası geniş kişilerdir.
  • - ya geçmişinden yarası vardır;
    - ya geleceğinden endişesi!
  • (bkz: işsizlik)
  • bu dünyaya bir kere geldiklerinin farkında olmaları, istediğin saatte yatıp kalkmayacaksan niye yaşıyorsun ki zaten maksimum 70 taş çatlasın 80 yıl yaşıyoruz onu da kapitalist sistemin kurduğu düzene ayak uydurucam diye kendini hırpalayaıp az uyku boş çalışma hayatı biraz daha para daha lüks hayat için heba etmenin manası yok
  • aksine, ertesi gün iş olmasıdır efendim. şöyle ki;

sabah uyanış---7:00
    evden çıkış------7:20
    işe varış---------9:00
    işten çıkış-------18:30
    eve varış-------20:00
    yemek----------20:30
    başka aktiviteye hazır oluş 21:00
    eveeet ertesi gün mesai başlangıcına kadar tam tamına koskoca 12 saat var... istediğimiz herşeyi yapabiliriz değil mi ?
    olmuyor işte öyle...

hadi yatma saatimizi 00:00'a fiksleyelim... işte o 3 saat bana yetmiyor arkadaşım. kim yetiştirebiliyorsa bana da öğretsin nasıl yaptığını.

günden daha çok faydalanmak istiyorum. kendi hayatıma dair daha fazla şey yapmak istiyorum.
    çünkü uyursam yine yarın olacak.
  • aslında uyuyabilmek ve akabinde sabah erken kalkmak istemeleri.

ve yapamamaları...
  • mutsuzlardır.
  • isteyerek gelmedikleri hayatlarında, ertesi günün sabahına uyanmak için hiçbir nedenleri olmamaları. uyanmak istemediği yerlerde yaşayan bahtsız ruhlarının, sefil bedenlerine hapsolmuş olması. biz.

ahmet kaya'ya bir adım daha bağlanmaları. türkülerden daha çok anlam çıkarmaları. eski güzel anılarını düşleyerek sırtlarını insanlara, yüzlerini kendilerine dönmeleri.

her şeyi yapmak için bol zamanları olmalarına rağmen hepsine geç kalmaları. tuhaf bi isteksizlik. acı bi umutsuzlukla dolmaları. gelecek kaygısının kapladığı endişeli beyinlerine, hayatlarını tekrar kontrol altına alamayacakları fikrini yerleştirmiş olmaları.

giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinde salt tanım yazarak fantastik denemeler yapmaları.

paranoya editi: ulan saat daha 1'e bile gelmemiş. erken mi yazdık acaba? diye düşünmeleri.