şükela:  tümü | bugün
  • - ya geçmişinden yarası vardır;
    - ya geleceğinden endişesi!
  • kesinlikle fazla alkol almaları, benim çevremde ne kadar sabaha kadar uyumayan adam varsa hepsi haftanın 3-4 günü içiyor en az. bunun en büyük nedeni ise gece yalnızlığı tabi. gece yapacak bir şey olmadığından, sıkıntıdan içip duruyorsun işte saçma sapan.
  • öğrencidir ya da işsizdir.
  • salak saçma tv programlarına maruz kalabilmeleri...
  • her boku kafaya takmak
  • işsizlik
  • kapat internet paketlerini, kes evlerdeki interneti nasıl uyuyorlar amk. tamam arkadaşlar uyku sorunu var yok değil ama amına koyayım 90larda en kötü 2'ye kadar uyumazdık. şimdilerde sabah 5 hala uyku sorunum var tweetleri atılıyor. halkım uyu!
  • psikolojik sorunları olmasıdır. örnek olarak kendimi gösterebilirim.
  • tek ortak nokta; dertleri olması.
  • başını yastığa koyduğu an yaşadığı tersliklerin veya en basit şeylerin bile her nedense bir anda felaket gibi gözükmesidir. tüm sorunları, pişmanlıkları veya halletmesi gereken ama halledemediği işleri bir anda içinde büyür de büyür. sonra içini bir sıkıntı kaplar, aklına takar, 'ah ulan orda şöyle yapmayacaktım','şunu demeyecektim', 'şurda şöyle yaptım ama acaba yanlış mı anladılar? of yok yok kesin yanlış anladılar tüh ya', 'allah kahretmesin ya boş boş işlerle uğraştım şimdi bu işleri nasıl yetiştireceğim kesin yetişmeyecek' gibi düşüncelerle kafasının içinde bağır bağır konuşmaya başlar, sorunlar kafasının içinde adeta bir slideshow gibi akar durur, biri bitmeden öbürü gelir peşi sıra, sonra başlar yattığı yerde dönüp durmaya. bakar olmaz böyle uyku tutmuyor, kalkar 'dur iki bir şey okuyayım' diyerek kafasındakileri dağıtmaya çalışır, sonra 'acaba vakit kaybetmeyip şu işlere mi baksam?' der ama sonra vazgeçip 'sabah başlarım bu kafayla olmaz zaten' der. okuduğu şeye odaklanamadığı için o da işe yaramaz 'bir şeyler izleyeyim bari' der ki çok geçmeden hava aydınlamaya başlamışken o da yeni yeni sızar. ve sonra, iki saat sonra alarm çalar uyanır.