şükela:  tümü | bugün
  • ne mal adamlar yazar olmuş dedirten başlıktır.
  • 2 bucuk nedir. saat 4 bucuk ve uyumuyorum. daha doğrusu uyuyamıyorum. babam öldü ya. baya çat diye öldü. birkaç hafta önce. yoksa neden uyumayayım, deli miyim ben. ama babamın öldüğü günden beri uyumuyorum. ha bir de mektup yazıyorum ona. ciğerim yanıyor hâlâ.
  • o eski güzel zamanlardan bir günde bir trene binmek hatta bir tren istasyonu olmak isteyendir.

berlin-bağdat hattında, konya'da bir tarihi istasyonda olduğu o sonbahar gününün nasıl da sıra dışı bir zamana dönüştüğünü düşünüyordur corona günlerinde. bir trene bir uçağa atlayıp da gidebilmek ne güzel bir şeymiş be! rast gele bir cafe'de tost yemek bile özgürlükmüş aslında...
    (bkz: #93539468)

konya'nın en ilginç yeri olan japon parkını hatırlıyordur; durmaksızın yağan yağmuru bir de. adana'da yağ cami civarındaki tarihi çarşıda gördüğü şu valizin ilk sahibini merak ediyordur falan.
  • benim. birkaç gündür evde olduğum, işe gitmediğim için kendimi üniversite öğrencisi gibi hissediyorum. şu birkaç gündür üniversite zamanlarıma döndüm. gece uyumak bilmez, sabah uyanmak bilmez zamanlar.

aşıktım o zamanlar, sevgiliyi düşünmek uyutmuyordu beni. tedirgindim o zamanlar, mezun olduktan sonra ne olacağım düşündürüyordu beni. kanım deliydi o zamanlar, sabahlar olmamasını istemek uyutmazdı beni. korkuyordum o zamanlar, finale hazırlığı son güne bırakmak uyutmuyordu beni. meraklıydım o zamanlar, yeni bir film, müzik, belgesel, kitap keşfetmek uyutmuyordu beni.

şimdi ise geriye dönüp baktığımda ne yukarıda saydığım şeyler ne de virüs, uyutmayan şey yalnızlık. şükrü erbaş'ın da dediği gibi; yalnızım. geceler boyu akıp giden ırmaklar gibi karanlıklar içre, öyle yitik, öyle üzgün, yalnızım. seslensem kim duyar sesimi yalnızlıklar katından?
  • karantinayı uykuya tutturanlar.
  • bu salgın olayı ne zaman götümüzde patlayacak merak etmekteyim. endişeliyim sözlük. evde kal sloganıyla bu işin olmayacağını herkes biliyor.
    o yüzden uyuyamıyorum.
  • ertesi günü kısaltma amaçlı geceyi uzatmaya çalıştığımdan, bunlardan biri benimdir. geç yat ve geç kalk konsepti yani.
  • fringe diye bir dizi var . onu izliyorum arada. güzel bir fbı ajanı. kimyacı ve mitten terk :) karakterler var. abuk subuk şeyler oluyor. uykum gelsin diye izliyorum. işe yaramıyor. arasıra çalışma odasına girip devrelerimi inceliyorum. hiç içimden gelmiyor çalışmak.
  • endiseliyim nisan ayinda ne mok yicem ben nasil gecincem derdindeyim..