• bir şeyler yesem mi yemesem mi ikilemine düşen tiptir.

ama güzeldir otobüsle gece yolculuğu. tuhaf bir çekiciliği vardır benim için. hatta keşke şu an o molada inen tip ben olsaydım. bir tek ben mi seviyorum acaba otobüsle gece yolculuğunu?

edit: haha, bu entrynin nesini eksilediniz lan? bundan sonra eksileyen olursa allah otobüsüne ateşler salsın. terminale varma imkanı vermesin. motorunu bozsun.
  • montunun fermuarını boynuna kadar çeker,kafayıda iyice omza gömer kardan adam gibi gezinirken, "lan bu saatte kim uyanıktır,arasam mı" diye düşünür.
  • başlığı açan kişidir. yoksa bu kadar iyi tarifleyemezdi.
  • osurmak için otoyola doğru süzülür... osurduktan sonra sigarasını yakar... ayakları açar... otobüs yolculuğuna, çalışmayan kulaklığa, sikik tv kanallarına, köylü kurnazı firmalara, daha gideceği saatlere, gece 1'de dedikodu yapanlara, çocuk sesine, horlayanlara, pis kokuya, karanlığa, huzursuzluğa söver... derin bir nefes alır, anons sesiyle sallana sallana kafesine girer...
  • tecrübeli bir yolcu değilse plakayı almayip "ha sektör benim otobüs hangisiydi?" diye çaktırmadan bütün otobüsleri tarayacak tiptir.
  • arada bi şununla göz göze gelir ve içinden '' alıp eve koysam mı bi tane '' diyerek aceleyle kalkmaya hazırlanan otobüsüne elindeki sigarayla koşar ve son verdiği dumanlı nefesinin bir kısmını otobüsün içine bırakıp, titreyerek koltuğuna yönelir.
  • şişen bacaklarını açmak için bir o taraf bir bu tarafa asabi, uykulu yürür durur.
  • kendisini yalnız hisseder.
    yalnızdır.
  • 1 tl karşılığında def-i hacet giderdikten sonra buz gibi suyla elini yıkayıp pörtlek gözler ile otobüse yakın bir noktada bayat çay eşliğinde sigara içmişliği vardır.
  • gecenin saat ikisinde sigara çay ile efkar yapan tiptir. sonra döner yerine uyur.
hesabın var mı? giriş yap