şükela:  tümü | bugün
  • mütemadiyen uykusuz geçirilen her gecenin 3'ünde alınıp, sabah 5 gibi bozulan karardır.
  • zaman zaman denediğim ama yürürlüğe bir türlü koyamadığım beyin fırtınası.

artık yaşlandığım ve sağlıklı bir yaşama geçmem gerektiği fikri zihnime bir tohum gibi düşüyor, sabah sigarayı bırakayım, içkiyi azaltayım, spor yapayım diye büyütüp yeşertiyorum tohumu.

sonra izlediğim filmde bir sahne ya da dinlediğim şarkıda bir söz alıp götürüyor beni, önce bir sigara yakıyorum, sonra bir duble rakı veya bir kadeh viski dolduruyorum. saat 3 gibi aldığım kararlar beş dakika sonra kafamdaki mecliste reddediliyor. bünyem henüz hazır değil rejim değişikliğine, böyle mutluyum ve böyle mutluysam ne gerek var düzeni bozmaya.
  • genelde riayet edilmez.

ben her sabah 09.00’da alıyorum. güne dinç başlatıyor. cool bir hareket.
  • uyanınca bozulacak karardır.
  • sabaha bişey kalmaz merak etmeyin..
  • yarın bugünden farklı olacak mottosuyla başlanılıp asla farklı olmamasıyla sonuçlanan kararlar bütünüdür.

kasmayın yani.
  • paniğe mahal vermeyen karar. uyanınca geçiyor.
  • ertesi sabah uyandığında pek iplemeyeceğin karardır.rahatta kal sakin ol champ
  • ünlü mimar (bkz: ted mosby)'nin annesi tarafından söylenmiş efsanevi sözü hatırlatmak isterim.

"nothing good happens after 2:00 a.m.," and she was right. when 2:00 a.m. rolls around, just go home and go to sleep.
  • uyulursa muhtemelen gerekli nizamın verilebileceği hayattır çünkü gecenin o kadar köründe ince eleyip sık dokunulmuştur bu karar muhtemelen.