şükela:  tümü | bugün
  • gitmeniz gereken güzergahta tek şeritli köy yolu üzerindeki mezarlığın kenarında aracınız arızalanmıştır, yardım bulacak saati çoktan geride bırakmışsınızdır. yeni ay vaktidir, zifiriliğin içinden hışır hışır toprak sesi ve minik kıkırdama sesleri gelir. hüzünlü bir kahkaha sesiyle irkilirsiniz, aracınızın farları kontrolünüz dışında yanmaya başlar, ayakkabıları ve elindeki urgana benzer ipi çamura bulanmış dokuz yaşlarındaki kız kaputunuzun önünde size kendisine yardım etmesi için yalvarır gözlerle bakar. üzgün bakışlarıyla başını öne eğip, iki elini önünde birleştirip mağrurca sağa sola salınmaya başlar. ufaktan etrafınızı kolaçan etmeye başlar ve onun neden burada olduğuna dair detaylara odaklanırsınız, herhangi bir emare bulmakta güçlük çekersiniz ve kızın aracın karşısında olmadığını, farın söndüğünü ve aracın yeniden çalışabilir duruma geldiğini farkedersiniz.. yolunuza yorgun gözlerinizle durmadan devam edersiniz, sabah ezanına fazla bir vakit kalmamıştır, tan ağarmaya başlarken birden dikiz aynasındaki yıpranmış vesikalık gözünüze çarpar. gözlerinin hemen altında biten siyah peçesiyle şehla gözlü yaşlı kadının fotoğrafı yola odaklanmanıza engel olur ve dikiz aynasından fotoğrafı sökmek için ani bir hamleyle aynanın yönünü bozar ve arka koltukta çamura bulanmış ipe gözünüz takılır. işte o esnada arabada yalnız gitmediğinizi, bagajınızdan gelen kesif kokuyla farkedersiniz..
    (devam edecek..)

tanım: bana yukarıdaki mini senaryoyu yazdırabilmiş kızdır.
  • mezarlikta gelinlikle aglayan kiz etkisi birakmayan durum.
  • geç oldu yat istersen.
  • gerçek olmadığını biliyorum ama yine de korktum gece gece. çünkü tavşan kalpli biri olduğum için her şeyden korkarım, benim gibi olanlar okumasa iyi olur.
  • ip taşınabilir bir nesne olduğundan her yerde atlanabilir. saat seçimi ise kimine göre anormal sayılabilecek türden olup çok takmamak gerekir.
  • hemen uzaklaş o ortamdan...
  • en süper ateiste bile hatim indirtir.
  • cok fena kamera sakasi olur. öldürür. gulmekten degil tabii...
  • kız olsaydım güzel bir tanım yapacaktım.
    (bkz: ekşi sözlük'e bir daha gelinse alınacak nickler.)
  • daha da korkuncu olan kızdır.

babam gece vakti mezarlıktan geçerken bir keçi yavrusu görmüş.
    keçilerin doğurduğu bir mevsim değil.
    etrafta kurtlar uluyor. ayılar ve tilkiler fink atıyor.

bu keçi yavrusu gecenin bir vakti... yalnız başına mezarlıkta dolaşıyor.
    ve gözünü babama dikmiş.

babamın yanında bir büyüğü varmış.
    "hadi gidelim.. durmayalım burada" demiş.