şükela:  tümü | bugün
 • insanın iradesini sınamak hususunda ciddi deneyimler yaşatan, özellikle gece kuşu olanlar için her geceyi kabusa çeviren durum.
  eğer kendinizi gece acıkmasına teslim edip geç saatlerde yemek yerseniz, kilo almanız kaçınılmazdır. ayrıca reflü gibi mide rahatsızlıklarına da davetiye çıkartır.
  öte yandan sağlıklı yaşamaya çalışıyorsanız, hele ki spor/diyet yapıyorsanız kendinizle bir ölüm kalım savaşı verirsiniz gece acıkması üzerine. tabi kendinize "bok mu var bu kadar sağlıklı yaşam falan diye takılıp gecenin bu saatinde hala uyumuyorum böyle sağlık mı olur lan!" demeniz de yanlış olmaz ama n'aparsın hayat bazen çok karışık.

  sonuç : gece yemek yemek ya da yememek işte tüm mesele bu!
 • sigarayı yeni bırakmışsanız sürekli olan şeydir hatta burayı okuduktan sonra şöyle bi yutkunacaksınız.
 • hala yakamı bırakmayan lanet olasıca durum. bi rahat ver rejimdeyiz yani, hayret bir şey.
 • inatla dört saattir yemeksepetini açtırıp kapattıran şey. şu an nedense inat ettim. açlıktan ölmüyorum ama açım biraz sanki. canım pizza çekiyordu saatlerdir. ama bir pizzayı aldım diyelim ya yarım bırakırsam diyorum, hadi yarım bırakmadım küçük aldım ya doymazsam diyorum. bu duruma sinir olduğum için yemiyorum. bi ara sosili alayım dedim, tek sosisli satan yer de benim bu manyak çatışmam esnasında kapandı gitti. şimdi de canım sosisli ya da kumru tarzı bir şey çekiyor. kendime cok güzel bi laf söyledim şimdi, onu yedim. hak ettim de ayrıca. keşke evde ekmek olsaydı tost falan yapardım.
 • anlamsız bir şekilde, insanın gözünün önüne bazı yiyeceklerin görünmesine neden olur.

  unutulmaması gereken ise yatmadan önce yenen yiyeceklerin mideye taş gibi oturacağıdır. o yüzden yatmadan bir bardak su içmeniz tavsiye olunur.

  afiyet olsun.
 • genelde başıma gelen sağlıksız beslenme şeklidir. ancak site yönetiminin aldığı saçma karar ile geceleri motorlu yemek dağıtıcıları artık siteye giremiyor, site kapısına kadar yürümeye de üşenince abur cuburlar ile idare ediyorum. anlayacağınız benim için duble sağlıkısızdır.
 • öyle bir an gelir ki mutfağa gidemeyecek kadar uykulu, uyuyamayacak kadar da aç olursun. seni paradokstan çekip çıkarabilecek tek şey anne yemeği veya anne ninnisi olur
 • lezzet/tat/sunum adlarıyla açılan instagram sayfaları yüzünden daha da artıyor. erimiş kaşarlı videolar falan birden dönmeye başlıyor noluyo yahu derken geçemeyip mal gibi izliyorsun ağzın açık. mk sizin uyku girmiyor gözüme allah belanızı versin.
 • kahvaltı ya da öğle yemeğini 12-15 saatleri arasında yiyip birde üstüne öğle ya da akşam yemeği yemezseniz, hele ki bir de yatış saatiniz 23'ü kesin geçiyorsa, kendinizi bilinçdışı şekilde mutfakta bulmanız kaçınılmazdır. o an mutfakta ne bulursanız yiyesiniz gelir. hele sevdiğiniz bir şey varsa, onu gömmeniz yaklaşık 2 saniyenizi alır. inanılmaz pişmanlık ile yedikçe yiyesiniz gelir ama pişman olduğunuz için psikolojikman o yediğinizden olağanüstü bir zevk duyarsınız. üstüne kitaplar yazılası bir durum gerçekten. tam anlamıyla bir irade savaşıdır fakat kaybeden genelde ta kendiniz olursunuz.
 • dişleri fırçaladıktan sonra gelen acıkmalar çoğunlukla hüsranla bitmektedir. en iyisi uyumaya çalışmak ve kahvaltıyı düşlemektir.