şükela:  tümü | bugün
 • dışarıda -15 c ısı varken, esekherifin, kalmakta olduğumuz "dünyanın geceleri resepsiyonu kapanan tek oteli"ndeki odamızın anahtarını odanın içerisinde unutması sonucunda yapmak zorunda kaldığımız eylem.
 • şöförken uzak bir eve ulaşamayacağınıza karar verdiğinizde ve gözlerinizi açamadığınızda size en mantıklı gelen uyku şekli.eğer üstünüzü örtecek birşey almadıysanız muhtemelen titreyerek uyanıp küfredeceğiniz,şanslıysanız klimayı açacağınız donarak uyanma şekli
 • buyuk bir deprem sonrasi ise arkcillar yuzunden zangir zangir sallanarak ruyanizda da sagdaki binanin arabanin ustune devrilip sizin olduunuzu gorduunuz uyuma sekli...
 • yolculuktayken yapmayi en sevdigim $ey. ebeveynler onde vidividi konu$urken arka koltukta uyumaktan daha guzel bi$i yoktur, hele gidilen yol 12-13 saatlik bi yolsa.
 • yazlık beldelerde yapılması mümkün olamayan eylem. sivrisinekler ve sıcak arasında bi tercih yapmayı gerektirir. pencereleri azcık açsanız bile sivriler dalar, kapasanız hava hemen 1600 derece oluverir. zorludur.

  kişi sayısı arttıkça insan başına düşen sivrisinek sayısı düşer, ama sıcak ve havasızlık artar.
 • bir gün sonra yola çıkacak sıcak şehir mağdurlarının sıcaktan bunalıp gece yarısı yola çıkıp serin bir tepede, yapış yapış olmaktan çok daha rahatsız bir konumda uyuması durumu.
 • şöyle 2004 model bir range rover vogue td6 veya akranı bir suv 'da hiç şikayetçi olmadan tekrar tekrar yapılabilecek bir eylem ...
 • yer çeşme, arabada 5 kişiyle uyunmaktadır ve camlara örtü çekilmiş sabah güneşle gece sivrisinekle karşılaşmamak için. ön koltukta oturan kişi ayağıyla silecek kolunu ittirmiş, silecekler örtü nedeniyle hareket edememiş ve silecek motorundan kokular yükselmeye başlamıştır. araba içinde hissedilen ağır kokuyla ilgili uyku sersemi yorumlar yükselmektedir.

  - bu koku nerden çıktı
  + nasıl bişey bu yav
  * osuruğa da benzemiyo anasını satayım
  - harbiden camları açalım
  & lan açık zaten camlar
  # bu koku kemik yanığına benziyor sanırım şu ilerdeki otelde çöpleri yakıyolar, kemikleri de yakıyolar demekki.
  - evet olabilir neyse birazdan alışırız artık
  + lan kemik yakılırmı yav hay allah ne biçim bi koku bu

  sabah uyanılır koku hala hissedilmektedir, arabadakiler bir kez daha kokuya söverler ve güne başlarlar. sonra camı iyi kötü temizlemek için silecekler çalıştırılmaya çalışılır silecekler çalışmaz tabi.

  - elektrik motorunu kemikten yapılıyomuş biliyomusunuz hehe
  # o nerden çıktı lan dalgamı geçiyosun metalden yapılır motor hehe
  - ne biliyim sileceklerin motoru yanmış hani gece gelen koku, kemik yanığı *
  # ne biliyim tahmin işte bana daha mantılı geldi kemik
  - sus lan sus yine atmışsın ufak ufak hadi ordan

  sonuçta hissedilen koku belleklerde yanık kemik kokusu olarak değilde yanık elektrik motoru kokusu olarak yer alır.