şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle cihangir semalarında sabahın 5'inde kafamı sikmekle meşgul olan martılardır. neye neden bu kadar yüksek sesle bağırdıkları bilinmez.
    (bkz: ananızı sikti orospu çocukları)
  • yalnızlığınıza alaycı kahkahalarla gülen martılardır.
  • hayvanlarin yalnizca koklasarak degil, bagrisarakta anlastigini gosterir.
  • sivrisinek işkencesi bittikten hemen sonra uykunun içine etmeye devam eden martılardır.
  • ankaradan nefret etmek için bir başka sebeptir. burada da ezan sesiyle uyanıyorum sabah illa uyandıracaksa martı sesini tercih ederim.
  • hani uçan dinozorlar var'mış ya. işte onlar geceleri ava çıkıyormuş gibi hissediyorum bu martılar bağırmaya başladıklarında.
    neyi paylaşamıyorlar merak ediyorum cidden. ne yani bu bağrış çağrışın sebebi gecenin bi vaktinde? hııı???

hep içimde bi ukdedir bu.

kaltak martılar.
  • gauss shotgun ın hala icat edilememesine sövmemin bir diğer nedenidir bunlar
  • yaşadığım denize nazır anadolu şehrinde de gece vakti sesleri duyulan martılardır. son 1-2 yıldır buranın martıları koloni halinde zonguldak semalarında gezmeye başladı. nasıl ki eskiden buralar hep dutluksa, merkez de köhne ve sayıca az martıya sahipti. sonra kalın sesli, erkek cinsiyetli, üremeye meyilli bazı martılar buraya gelip diğer martılarla çiftleşmeye başladı ve martı nüfusunu patlattı. patladı gitti anlayacağınız. bundan mütevellit son yıllarda martı popülasyonu çoğaldıkça çoğaldı. geceleri içip içip nara atan, ciyak ciyak bağırarak sevdiceğini çatılara çağıran martılar arttı buralarda.

aslında martıların gece bağırmalarının sebebini ben de bilmiyorum. ama zoolojide bunun açıklaması bulunduğuna, hatta dandik birkaç teorisi olduğuna adım gibi eminim. ab okkalı bir fon verse, bunun sebebini araştırırım. martı kılığına bürünüp geceleri içlerine sızarım.