şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: uyuyunca gecer)

gectiginin gostergesi olan durum.
  • gece yüksek olan melatonin seviyesinin gündüz düşmesi sebebiyledir
  • başıma gelmiş bir olay. bir entryde anlatmıştım.

--- spoiler ---

can sıkar. aynı zamanda can yakar. tarihin akışını bile değiştirebilir. nasıl mı anlatalım hemen başımızdan geçen olayı.

dün gece yatağıma girdim saat 23:00 gibi erken bir saatte. uykumu alıp işe dinç girmeyi planlıyordum. çünkü bugün şirketimiz için çok önemli bir gündü. tam uyumak üzereyken bu sikik kelime aklıma takıldı. ne demekti lan bu remember.

remember remember.

düşünüyorum düşünüyorum aklıma gelmiyor. kalkıp baksam mı diyorum siktir et ya bakınca ne olacak diyorum kendi kendime. ama zihnime engel olamıyorum. re ne demek tekrar etmek demek. tekrar edilen bir şey bu. tamam ilk ipucu elimde. member neydi hımmm sanırım organ demekti member. işte olay çözüldü. tekrar organ. organı tekrar yaratmak. organlar bütünü insan ise insanı tekrar yaratmak. cennetle ilgili olsa gerek belki de cehennem. belki de tanrı. tanrı insandan önce dinozorları yaratmış sonra onları yok edip insanları yaratmış demek ki direkt petrolü yaratmak işine gelmedi. insanların bu petrolü bulup savaşacaklarını da adı gibi biliyordu. neden insanların savaşmasını istedi acaba. sonra eğilip bükülebilen bir zaman yaratamış. her boku bildiğini sanan zavallı insanlar ise bu zamanı saat ile ölçmeye uğraşıyorlar. peki evren oluşmadan önce zaman denilen şey yoksa tanrı nasıl hep var oluyor. zaman yoksa hep ile hiç arasında ne fark olacak ki. tanrı hiç ise yokluk ortamında nasıl oldu bu bing bang denilen patlama. yokluk patlayabilir mi. peki oldu diyelim insanlar tesadüfen mi oluştu. dünya kendini sürekli yenileyen bir organizmanın hücresi olabilir mi. insanlarda bu hücrenin içindeki minimal bir kanser parçacığı.

remember remember. neydi lan bu.

re tekrar bundan şüphem yok. member neydi acaba. bildirim olabilir mi. eğer member bildirim ise tekrar bildirim. işte çözdüm olayı. postanın geri bildirimiyle ilgili olsa gerek. postanelerde hangi olayları geri bildiriyorlar. hımm çok yaklaştım ya. evet postanede kullanılan bir terim olmalı. bugün postanede gördüğüm kız ne güzeldi ya. o gülen gözler bal dudaklar o memeler hafif çıkık kalça. işlemlerimi bitirdikten sonra başka yardımcı olabileceğim bir şey var mı derken ne güzel de gülmüştü bana. biraz insan olsam ilgilensem neler olurdu. ne kadar da güzeldi ay yüzlüm. telefonunu isteseydim akşam bir yerlerde yemek yer biraz şarap içerdik. sonra evime getirirdim onu. ev biraz dağınıktı ama ne fark ederdi ki. çıkardım üzerine vururdum kırbacı. böyle bir seksten sonra bana aşık olmaması imkansızdı. tabii ben bir ilişki istemezdim. gel dediğimde gelir git dediğimde giderdi. deliler gibi sevişirdik. ne güzelde memeleri vardı gül kukulumun. aslında adını öğrenip sosyal medyadan ulaşabilir aşkımızın ilk tohumlarını atabilirdim. yarın postaneye tekrar mı girsem acaba. yarın işler de çok yoğun amına koyayım ya. ya asklepios26eses iş nedir ya halledersin takma kafana sen ne işler bitirmiş adamsın rahat ol. senden rahatına gevşek derler ama olsun.

remember remember. neydi lan bu.

hatamı hemen fark ettim. yanlış heceleme kurbanıydım. re değil rem ember diye düşününce olayı kavramaya başladım. rem uyku ile ilgili bir şey değil miydi. belki de rüyayla ilgili. ama o rem uykusu ram diye yazılmıyor muydu amına koyayım ya. evet uyku ile ilgili düşünmeliyim uyku uyku. uyku ile ilgili yapmam gereken şeyler olmalı. uyku evet. derken saatimin alarmı çaldı. bir baktım sabah olmuş amına koyayım. hassiktir nidaları arasında kalktım hızlıca işe doğru yol aldım.

iş yerine gittiğimde patron sabah fırçasına başladı. nerede kaldın ya erken gel demedik mi falan filan. bir iş verdi bu saat 12:00 de bitmeli yoksa şirket batar halledebilirsin değil mi dedi. niye en boktan işleri hep ben yapıyorum ya diye içimden geçirsem de hallederiz ya stres yapma dedim. oturdum bilgisayarın başına yarım saat çalıştım. sanki monitörden gözlerime zehirli ok atıyorlar gözlerim yanıyor uykusuzluk bedenimi ele geçiriyor. arka tarafta üretim alanının yanında bir depo var oraya gittim çuvalları yan yana dizdim. yarım saat uyuyum sonra bitiririm bu işi diye uzandım. bir gürültü geliyor sikecem diyorum bi uyutmadınız adamı.kalktım saate bir baktım saat 12:15 patron çıldırmış bağırıp çağırıyor. neredesin lan iş ne oldu dedi beni görünce. uyumuşum dedim daha da sinirlenip ne uyuması siktin belamı amına koyduğumun çocuğu ne uyuması dedi. lan küfürlü konuşma sikerim senin dalağını üç kuruş maaş verdin diye sahibim mi oldun it dedim. siktir git lan buradan dedi. ver tazminatımı gideyim dedim. ne tazminatı lan ne tazminatı yaktın beni dedi. tazminatım almadan bir yere gitmem dedim. ne tazminatı lan işe başladığın yedi gün oldu ne tazminatı diye bağırıyor hayvan herif. tamam ulan gidiyorum benim gibi sikik adamı çalıştıran dandik firmada ben zaten çalışmam dedim. çıkarken son bir şey soracağım izninizle dedim. sor ve siktir git dedi. remember ne demekti ya dedim bu soruya bile sinirlendi amına koyduğumunun adamı. insan ol lan bunda sinirlenecek ne var bilmiyorsan bilmiyorum de insan gibi.

şimdi evime geldim açtım biramı özgür bir insan olarak entrymi giriyorum. bu tarihin akışını değiştirdi mi? sanmam ama benim kısa tarihimde önemli bir dönüm noktası. şimdi tekrar iş ara bul uyum sağla. tazminatımı alsaydım iyiydi. neyse. hallederiz ya.

sonra açtım baktım remember neymiş diye. aklımı kafamı sikeyim dedim.

remember remember.
    --- spoiler ---

(bkz: #44991230)
  • acilin! benim de yasadigim sey. bu yuzden genelde insanlarla da geceleri kavga ederim.
  • gece çok harika gibi görünen bir fikrin sabah değersizleşmesi durumunun kardeşidir.
  • bunun tersi fenadir ama.
    gece yakalanan akli selimlik, sabah uyandiginizda sanki reset yemissiniz gibidir, kendisinden eser kalmamistir.
    sinir olursunuz, ''ya daha gece iyiydim ben ne ara boyle oldu ki'' diye huzursuzlanirsiniz.
    cikin, hayata karisin, gecer.

uyumadan hemen once ve uyandiktan hemen sonraki duygularinizi da fazla ciddiye almayin.
  • evet var boyle bir sey.
    en kotusu de bir turlu uyuyamamak. bazen kalkip isemek de faydali olur uykuya dalmak icin.
  • sabah ola hayrola sözünün çıkış sebebidir.