• vardiyalıysa eğer dengeyi tamamen alt üst eder. psikolojiyi ciddi bozar. gün ışığından faydalanma eksik kalacağı için sağlık açısından da çok yararlı değil.
  • çoğu müzisyenin hayalidir. gaddar komşular olmasa, hayat bayram olsa..
  • tercih sebebi. şahsi mi bilmiyorum ancak en verim aldığım saatler.
  • 2.5-3 senedir yaptığım eylem yoruldum artık ama artıları vardır sessizdir çalışırken iş arkadaşın kafa dengi olmalı yediğin içtiğin yattığın kalktığın saat pek belli değildir enerjin hiç yoktur ama güzeldir...
    (bkz: mecbursun)
  • üniversiteden yeni mezun olduğumda yaptığım şeydi. eğlenceli yanları da oluyordu.

bilgi teknolojilerinde bu derece kariyer yapmama etki eden en önemli dönemdir benim için.

(bkz: kitap okumak)
    (bkz: makale yazmak)
  • birde bunun 3 vardiyalısı var sabah akşam gece insanı intihara sürükler sürekli sorguluyorsun az maaşa bu yapılmaz diyosun ama iş yok borcun var boşta kalma şansın yok işyerlerinin kanunlara uymayıp seni sömürmesi devletinde tribünden izlemesi koyuyor insana tembel biri değilim ama vardiyalı çalışan iş gücünün diğer mesleklerden daha çok alması gerek bence yıpranma payı gerçekten yüksek belki vardır öyle yasa ama uygulayan kimki yada kim olaki.
  • çalışma arkadaşınız bir kedi ise çok keyifli olan bir hadise.

eşşek sıpası oturduğum sandalyenin arkasına otururdu. sırf o rahat etsin diye sandalyenin ucunda çalışırdım.

osmanım çok özledim seni.
  • ilk gece çıkışımdan bildiriyorum. sevdim! bence bu hayatta işini severek yapıyorsan, en azından işe gitmek için kendine güzel bir sebep yaratabiliyorsan çalıştığın saatin falan önemi yok. tabi vardiya bitimine doğru boş bakışlar, karşındaki konuşurken ‘hmm şu an onu dinlemeliyim ama ağzı nasıl böyle değişik oynuyor’ falan diye düşünmezsen daha güzel olacağı kanısındayım. ancak şöyle bir şey var ki eve gelince yeterince uyunamazsa, ki anasını öptüğüm telefonları hep bu arada çalar, ertesi gece için bir şey söyleyemeyeceğim zira güzel bir takım sıçışlar yaşayacağım.

tanım: çocuğunuz falan yoksa çok da şaapmaya gerek olmayan çalışma şekli.
  • kesinlikle karşı çıktığım ve sonuna kadar reddedeceğim çalışma biçimidir gece çalışmak.

kim ne derse desin, insanın fıtratına aykırıdır. bu kadar basit...

çağımızın baş belalarından bir tanesidir.
  • sık sık başvurmak zorunda kaldığım çözüm.

hüzünlü bir adhd vakası olarak bir şeylere 5 dakikadan fazla odaklanabildiğim tek zaman aralığı artık yorgunluktan perişan olduğum bu saatler oluyor. çok güzel çalışabiliyorum, çalışabilince çok seviniyorum, işlerimin çoğunu da bu aralıkta bitiriyorum ama sabahında beni ne bekliyor? auralı migren!

bu çeşit çeşit sorunlar yanlış kullanım mı, genetik şanssızlık mı emin olamıyorum ama keşke en azından birbirlerini tetikleyip beni sonsuz bir döngüye sokmasalar. "çalışamasın!" diye özellikle seçilmiş bir set gibi.
hesabın var mı? giriş yap