• türkiye'de kadın olmak olabilir, reşit olmamak olabilir. istenip de yapılamayan şeylerin en ağırlarından biri olabilir bu. daha üstüne düşünmek lazım.
  • görülmemis yüzler, konusulmamis insanlar, ismarlanmamis içkiler.. olasiliklar
    böyle gecelere kaderci yaklasilmasi gerekir

everthing is happening for a reason.
  • (bkz: 1980 ihtilali)
  • ankara'da gece ulaşımın olmamasından, en yakın eğlence mekanlarının yaşanılan yere uzak olmasından dolayı isteyip de yapamadığım.

gece dışarı çıkıp, sonra da bir otelde kalmak saçma geliyor bana.

taksiye binmek otel parasından fazla. taksi ile dönmektense otelde kalmak daha mantıklı.

velhasıl evde kalıyoruz. halbuki istanbul,izmir öyle mi?
  • yazılması gereken en az 50 sayfalık bir incelemenin varlığında söz konusu olur.
  • dünyada ve sıradan hayatımızdaki en normal şeylerden biri. yani sabahtan itibaren ev işi yaptıysan veya bir şekilde sabah 10'dan itibaren evde oturduysan, akşam üzerine doğru hazırlanma fasılları vs.. inanılmaz sıkıcı gelecek ve sen sürekli yarım saat sonra diye erteleyeceksin.
    üşengeçlik, hımbıllık böyle bi şey.
    hadi yazın hava geç kararıyor, hava da ılık çıkarsın da, kışın akşam 5'te evden çık. karanlık gürültülü mekanlara tıkıl, neymiş efendim evde yalnız kalmaktan iyidir.

çok zor geliyor ya... belki de o kadar yolu ve yorgunluğu çekmem için heveslendirecek birileri yok. olsa, koşa koşa gidersin, istersen dağlar dağlar bile yerinden oynar da işte bu havanın kararması, soğuması, battaniye vs..

yaz diye bi mevsim varken, kışa ne hacet?
  • kıcını kaldirmamak seklinde yasanır bazı insanlarda. "ulen bugun cumartesi cık artik" derken bir bakmissiniz saat 1.39 oluvermistir.
    o saatten sonra ciksan ne olur cikmasan ne olur der ve icini sıkıntı basarak oturursun ya da en azından bir hava alırım diyip atarsin kendini sokaga. etrafındaki insanlar coktan sarhostur ve sen ayık ayık aralarında durursun, tat falan almazsin.
    (bkz: oblomov)
  • son 2-3 senedir gerçekleştirdiğim eylem. tek başıma çıkmak istemiyorum sıkılırım tek kalırım diye; birini çağırayım desem kimi çağıracağım?

(bkz: bir asosyalin itirafları)
  • kişinin oturduğu mahallede gece vakitleri yol kesen, para isteyen manyaklar olduğundan yapamadığı eylemdir. halbuki akşam ve gece daha güzeldir sabah ve gündüzden. ne öyle aydınlık aydınlık, güneş filan.
hesabın var mı? giriş yap