şükela:  tümü | bugün
  • arı olandır, karabasan gibi çökendir...

bir iki tek atımla insan kendime gelirim der, daha da bataklığına çekilir,

ama bilmez ki çekildiği batalık içindeki girdabın engin derinliğidir,

sözün özü ani gelir, yıkar gider...
  • en çok uyuyabilmek için yatakta sağa sola dönüp debelenirken hakim olan ruh hali.
  • sabah uyandığınızda zirve yapmış bulursunuz kendisini.
    tam karşısında ayna var yatağımın. her sabah uyanıyorum. kendimi görüyorum. ve kalkasım, yaşayasım gelmiyor.
  • uyuyamamakla ilintilidir. uyusam mutlu olacagim lan. 2 saattir yatiyorum bana misin demedi. ustune karisik 90lar dinleyip cocuklugumu yadettim. sirada okuldaki gelecek donemi ve sorumluluklari dusunmek var. bonus olarak eski sevgililer de cepte.

isbu entryde anlatilmak istenen sey, uyku cok onemli.
  • yalnız uyumakla ilintili olabilir.
  • genelde işi gücü olmayan, hayattan beklentisi kalmayan insanlarda boy gösteren durumdur. okul yeni bitmiş mezunsun aylardır iş bulamıyorsun, uyku düzeni bir o şekil sarpa sarmış. cepte desen para yok uyku desen yok, psikoloji 0.

ne şimdi bu? yaşasam nolcak, rutin hayat hep aynı hep aynı düşüncelerinin yol açtığı vaka.
  • keşkeleri barındırmıyorsa eğer içinde, ferah uykuların umudu ve gelecek bahar sabahlarının hatırına çekilebilecek durumdur...
  • (bkz: melatonin)
  • en güzel duyguların katilidir. anasını sikeyim ben o hissin. gece yapılan aktivite sayısı minimum seviyeye indiğinden insan düşüncelere dalıyor. ne kadar olumsuz şey varsa düşünüp canını sıkıyor, pozitif bir şey üretemiyor. bi çözüm buldurun be.
    http://p.twimg.com/avtwdorciaa4ahx.jpg:large
  • iyi geceler diyen birinin olmamasından kaynaklanabilir.