şükela:  tümü | bugün
  • aşağı yukarı saat 1.00'dan sonra gelen histir. evde yalnızsınızdır, tv açarsınız izlemezseniz, bilgisayardan müzik çalar dinlemezsiniz, kitap okusanız darlanıp yarıda bırakırsınız. biriyle çay, kahve içeyim deseniz vakit çok geçtir. uyuyayım deseniz, size göre erkendir. kısacası sikeyim böyle hissi.
  • '' şu an kesin bir yerlerde benden habersiz bir şeyler oluyor ve öğrendiğimde sinirleneceğim.'' hissidir.
  • vücut metabolizmasının minimumu indiği saatlerde bulunulması sebebiyle ortaya çıkan etkinin duygu durumuna yansımasıdır.
  • işsizlik veya yalnızlık gibi gerekçelerin sebep olabileceği hede.
  • duyulmuştur, okunmuştur sinirleri hoplatacak şeyler tam geceye ilerlerken zaman.. ama duyulmuştur bir kere..

üstüne uyku gelmiştir, uykuya direnilmiştir.. ''uyursam unuturum'' diye yorgun beyne yüklenilmiştir.

uykuya direnildiği için de o yorgan sanki dışarıda kalmış da yağan yağmuru tüm dokusuna çekmiş gibi ağırlaşmıştır; uyutmaz sizi..
    yastığınızın şeklini almaz başınız..
    çünkü bilirsiniz ki, bir yerlerde büyük feryatlar kopmaktadır yine..
    o sıkıntı çok yenidir, daha bu gecenin sıkıntısıdır; diğer sıkıntılarla birlikte sizin üzerinize serilen..
    ve hepsi de yağmurla ağırlaşmış yorgan gibi sizdedir, serilidir üzerinizde..
  • biri beni mi gözetliyor ? tam olarak bu ruh halindeyim.hiçbir sik yapamadığım gibi uyuyamıyorum da.öyle mal gibi takılıyorum