1. sabaha karşı ezan sesi ile eyleme geçen köpek türü
  nedense sevmişimdir
 2. genelde fabrikadaki bekçi köpekleri yapar bu atraksiyonu.hep moralimi bozmuşlardır.
  ayrıca deprem işareti diye tırsanlarda bulunmaktadır
 3. tesvikiyenin kopekleri unludur bu konuda. gece sokaktan gelen sesleri duydugunda birilerini parcaliyorlar saniyor insan. gece eve donus kabusudur bunlar.
 4. bir çoğu neye havladığını bilmezler zannımca. zira ilk olarak herhangi biri herhangi bir sebep bulur havlamak için. ardından da diğerleri " ulan karabaş abinin sesi bu bi durum mu var acep?" diyerek havlamaya başlar. susturabilene helal olsun.
 5. gecenin bir yarısı "çaat!" sesi çıkaran televizyon, bilgisayar ve türevi elektronik aletlerin işbirlikçisi hayvan cinsi. uykunuzun içine etmek için var gücü ile çaba sarfederler. işin kötüsü sevimli ama şerefsiz olan bu köpecikler, genelde söz konusu sınıfa dahil olan mahallenin diğer delikanlı köpekleri ile voltranı oluşturmaya yeminlidir.
 6. dikkate alınması gereken köpek eylemidir. bir bildiği var ki havlıyor gariban uyanıp ortalığı kolaçan etmekte fayda vardır.
 7. 17 ağustos 99 gecesi hep bir ağızdan bu işi yapan köpeklerdir.
 8. ruyasinda 20 tane rottweiler a tek basina kafa tutan bir kopektir. sonra kendi sesine uyanip salak salak etrafina bakip, tekrar uykuya dalar bu cengaverler. (bkz: labrador retriever)

gece havlayan köpekler hakkında bilgi verin