• belki de gündüzleri araba, otobüs, kamyon, bangır bangır çalan müzik, inşaat, seyyar satıcı vs. gürültüsüyle kafa siken orospu çocuklarından intikam alıyorlardır, kimbilir?
  • memleketimizin alametifarikası.
  • bir çoğu neye havladığını bilmezler zannımca. zira ilk olarak herhangi biri herhangi bir sebep bulur havlamak için. ardından da diğerleri " ulan karabaş abinin sesi bu bi durum mu var acep?" diyerek havlamaya başlar. susturabilene helal olsun.
  • havlama sürecini hör ile başlatıp yine hör ile bitirirler. yıllar içinde bunu iyice tecrübe ettim.

hör hav hav hav hav hav...hör! aşağı yukarı bu şekilde.
  • karanlıktan korkuyorlar.
  • gecenin bir yarısı "çaat!" sesi çıkaran televizyon, bilgisayar ve türevi elektronik aletlerin işbirlikçisi hayvan cinsi. uykunuzun içine etmek için var gücü ile çaba sarfederler. işin kötüsü sevimli ama şerefsiz olan bu köpecikler, genelde söz konusu sınıfa dahil olan mahallenin diğer delikanlı köpekleri ile voltranı oluşturmaya yeminlidir.
  • muhtemelen gündüz de havlamasına rağmen yalnızca gecenin sessizliğinde insanları rahatsız ettiği için dikkat çeken köpektir.
  • hayvanlar depremi önceden hisseder muhabbetinin iyice kabul görmeye başladığı sıralarda her köpek havlamasından sonra eyvah amına koyim deprem mi olcak yoksa diye apartmanları boşaltan eylemin sahipleridir.
  • dün gece saat 01:30 ile 04:00 arası işkence çektirmiş köpeklerdir. bu 2,5 saatin neredeyse 1 saati koro halinde kesintisizdi. 19 km pazar yürüyüşünün gecesi haftanın ilk günü işe erken ve rahat gitmek istememi çekememiş bu arkadaşların günlük yiyecek ve sularını temin etmeme rağmen bu yaptıklarını çok yadırgadım. gülüp geçmekten başka yapacak bişeyimin olmaması da cabası. maksatlarını öğrendiğimde saygı duydum tabiki. bölgelerini diğer sokak köpeklerine karşı korumaları karşısında saygıyla eğiliyorum.
  • beylikdüzü'nün bir kesiminde, resmen köşe başını mesken tutan 4-5 köpek, gecenin sessizliğini birbirlerine havlayarak bozuyor. ama öyle böyle bir havlama değil. özellikle yazın pencereler açıkken hiç çekilmemektedir.
hesabın var mı? giriş yap