şükela:  tümü | bugün
 • bundan yaklaşık 10 sene önce belirip kaybolan orçun isimli şarkıcının eseriydi.
  klibinde bu kişi üstü çıplak kot pantlonu ile abuk hareketler yapardı kumsalda. sözleri de yanlış hatırlamıyorsam şu şekildeydi;
  gece inmeden kapımı çalacaktın
  hiç kimse görmeden koynuna alacaktın
  hani dört beş saat yanımda kalacaktın
  karanlıkta izin yok falan filan...
 • klibi şu aralar olay tv'de dönmekte olan şarkı. orçun adlı bir kardeşimiz seslendirmekteydi ve de zamanına göre güzel bir slowdu. fakat orçun'un üstü çıplak bir şekilde garip dansları ve de alakasız hareketleri yüzünden ne klip ne de şarkı başarılı olmuştur.

  halbuki orçun'un hem sesi güzeldi hem de şarkıları. insan on sene sonra klibini görünce bu şarkının ister istemez hüzünleniyor, aklına eski yazlar geliyor. bir izzet öz prodüksiyonuydu, keşke tutsaydı.
 • güzel şarkıydı aslında. pek duyuramadı sesini gerisi de gelmedi zaten. şarkının sözleri de aynen şöyleydi:

  bugünler hasretinin üstüne perde çekmiyor ki
  aralanıyor ışıklar rüyalarım ah çıkmıyor ki
  eller sitemimin sebebini ah bilmiyor ki
  böyle mi anlaştık, yalanın artık bitmiyor ki

  hani gece inmeden kapımı çalacaktın?
  hiç kimse bilmeden koynuna alacaktın?
  hani dört beş saat yanımda kalacaktın?
  karanlıkta izin yok, böyle mi olacaktın?
 • zamanında su motoru gibi ses çıkaran eski bir walkmanle , soğuk bir fen lisesi yurdunda sabaha kadar sarıp sarıp (kalemle) tekrar dinlediğim , çoğu kişinin bilmediği gelmiş geçmiş en güzel şarkılardan biri. orcun diye biri söylerdi. bu arada yurtta acayip soğuk olurdu, götümüz donardı be sözlük.

  (bkz: hey gidi günler)
 • çevremde hemen hemen kimsenin hatırlamadığı ya da bilmediği bi şarkı(ydı) bu.az önce aklıma geldi durup dururken,arattım,buldum,indirdim,dinliyorum habire.sonra sözlükte arayalım lan bunu bakalım bulabilecek miyiz dedim kendi kendime.ve vay anasını,dört kişi hatırlıyomuş bu şarkıyı.yani şu an öyle bi ruh halindeyim ki,yakın arkadaş çevremi bu dörtlüyle değiştirmek istiyorum,beraber takılalım,yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmesin,bu şarkı eşliğinde alkolün dibine vuralım,birbirimize sürekli çocukluğumuzdan bahsedelim,bi nevi nostalji fırtınası kopsun istiyorum.*

  eşime dostuma da diyeceğim şudur;hiç mi çocuk olmadınız ulan!*
 • aradan yıllar geçmiş. çocukluğumun en güzel parçalarından birini tekrar dinledim. orçunu, geçmişimi yad ettim başka diyarlara gittim ve geri gelmek istemedim.

  bugünler hasretinin üstüne perde çekmiyor ki
  aralanıyor ışıklar rüyalarım ah çıkmıyor ki
  eller sitemimin sebebini ah bilmiyor ki
  böyle mi anlaştık,yalanın artık bitmiyor ki

  mp3 player'ınızdan asla silmeyeceğiniz parçalar vardır...sırf bu şarkı için mp3 player'ı formatlamazdık.... ne günlerdi ah ah ah...
 • küçüklüğümde kulağıma takılıp kalan ve aradan bir yerden tekrar çıkıp içimi dışımı çocukluğuma götüren şarkı. klibi izlememekte fayda var.
 • best fm'de çalarken aux kablosu ile kasete çektiğim ilk şarkıdır. tabi arada meşhur best fm jingle'ı girerdi.
  ergenliğimin ilk dönemleri siyah sony walkman ile yatağıma yatarken bu şarkı eşliğinde o gün aşık olduğum kızları düşünürdüm.
 • murat boz ne bileyim dalkılıç gitsin bu şarkının sahibi orçun gelsin, küllerinden doğsun, sevelim sevilelim. hem ne güzel kumsalda klip çekip doğuş gibi takla makla da atmıyor. nakaratta duyduğumuz ablayı da hazal'a benzettim ama emin de değilim hani.
 • yine dj'lik yaptığım günlerden bir gün (sene 2007) iki müşteri bilardo oynarlarken (evet, mekanda bilardo masası vardı) içlerinden teki gelip benden bu şarkıyı istemişti. ben de yok şu an bende o şarkı demiştim. ısrar etmişti, çalamamıştım ama indirmiştim. sonra şarkının beraber bilardo oynadığı arkadaşının olduğunu söylemişti. şöyle bir baktım arkadaşına; bol kesim kot pantolonlu biraz almancı bir tip gibi gelmişti. şarkıya kulak aşinalığım vardı ama söyleyeni kimdir, nedir bilmezdim. sonra resmine cismine internetten baktığımda "aaa, harbiden oymuş" demiştim. bir burukluk da olmuştu. bu da öyle mal bir anı işte.

  ve sanırım şarkı 1997 yılına ait.