şükela:  tümü | bugün
 • etiler civarinda hiziplesmis bir takim mafyanin idaresinde kara paraaklama merkezleri. bunlar her cuma cumartesi "kara para aklama senlikleri" duzenler ve sahneye serdar ortac, hande yener, seda uren, kenan dogulugibi isimler cikarip sabahlara kadar icerler...
 • ... "gece klubu"nun dogru yazilmis halidir.
  ayrica, hayalet oguz'un guzeller guzeli bir siirinin adidir.
  biraz tadimlik:

  "(...)
  hic bulunmadigi bir sokagi dusunuyor herkes
  tum alkollerde ayni yasli tad
  yirmi dort saatlerin disindayiz
  (...)
  -kac nerval varsa o kadar fener diregi var- biliyor
  (...)
  hicbir gun yeni degildir bir oncesinden biliyoruz
  eksik safaklara karsi sarhos
  yasanmadan eskimis gunlere cikiyoruz."
 • kıbrıs'taki gece kulüpleri genel olarak diğerlerinden biraz daha farklı.
  genellikle rusya, moldova gibi ülkelerden gelen çook güzel aç parantez -aşırı güzel- kapat parantez hatunların sahne şovunu içerir. hatunlar karşınızda striptiz yaparlar, halay çekerler. (tabi nizami bir halay değil) siz ise beğendiğinizi garsona söylersiniz. garson beğendiğiniz kızı içeride odalardan birine götürür. birazdan siz de bu yeryüzü meleklerinden biri ile, odada başbaşa kalırsınız.
  fiyatlar da oldukça düşüktü. ayrıca istenildiği takdirde bu meleklerden istediğiniz bir ya da bir kaçını eve götürüp tüm geceyi beraber geçirebiliyorsunuz.

  (bkz: yakamoz gece kulübü)
  (bkz: +18)
 • sanki önüne gece eklenmezse çocuk kulubu olarak anlasilacakmiscasina insanlarin bastira bastira kurduklari tamlama.
 • insanların üzerinde nasıl bir etkisi varsa araştırılması gereken mekanlardır...sanıyorum küçük dağları ben yarattım havasındaki insanların en çok bulunduğu yerler buralar...üzerine mini eteği çeken bir kadın veya t shirt üzerine blazer kombini yapmış bir erkeğin, eline de içkisini alarak sallanıp dans ettiğini zannederken yaşadığı öz güven ve ne oldum havası dünyada hiç kimsede yoktur bundan eminim...bu tür yapay davranışlı insanlar sebebiyle gitmekten soğuduğum yerlerdir...
 • kuzenle ya da bir arkadaşla damsız gidip alınmadığınızda, dönüş yolunda ekürinizle sizi birbirine düşüren yerlerdir buraları efendim. senin yüzünden alınmadık, ben tek gelseydim ohooo, ya sen bu bıyıkla anca türkü bara giderdin burada işin ne, hele şunun bir kılığına bak ya, lan gömlek giyseydin olmuyor muydu t-shirt giymiş mal..gibi nazik sözcüklerle birbirinize söylene söylene evin yolunu tutarsınız.
 • -dün gece naptınız
  +abi manyak bi parti vardı herkes ordaydı!! anlatamam ya...
  -çaktın mı?
  +olmadı abi ama çok fena dans ettim
  -peki
 • eğlence mekanı. malum sebeplerden* isim veremeyeceğim lakin bi tane de gayrettepe de var bu mekanlardan. işletmecisi olacak ahlaksız da çoğu futbolcunun kankası, yakın arkadaşı olan futbolcuları kendi mekanına davet eder, sonra da mekanında çalışan dansçılarını localara oturttuğu futbolculara servis eder, fotoğraflarını da tanıdığı magazin muhabirlerine el altından dağıtıp bu yolla mekanının reklamını yapar. bizim embesil topçular da alâkadan, karı kızdan memnun olacak ki bu adamı zengin etmeye devam eder. böyle sikko sikko işlerin döndüğü yerlerdir buralar.
 • dünyânın en sıkıcı yeridir benim için. yemin ediyorum, arkadaşlarım tarafından zorla götürülüp de eğlendiğim bir tek akşam hatırlamıyorum. yurt dışında farklıdır belki bilmiyorum ama türkiye'de gece kulübü demek; birbirinden sıkıcı dördüncü sınıf elektronik ve yazlık arabesk-pop şarkıların çoğunluğunu oluşturduğu müziklerle birbirinden kalabalık ortamlara "akmak" (bu da ne demekse), hepsi birbirinin aynısı kadın ve erkeklerin salına salına ve kafa oynata oynata ortalığı izlediği, sigara dumanından kaçamadığın, otursan oturamadığın, sürekli çantanı telefonunu kontrol etmek zorunda hissettiğin, aydınlatması berbat, feci pahalı, üstelik de istediğin kişilerle gidemediğin (bkz: damsız girilmez) hödük yerlerdir, ki kadınlara en ufak bir ilgisi olmayan biri olarak bunu cidden gurur meselesi yapıyorum. gay bara git desen oralarda da son şık dışında bir değişiklik yok, ki ankara'daki tek yer de leş ötesi zâten.

  benim gece eğlencesinden anladığım; sevdiğin arkadaşlarla güzel bir muhabbet, hafif ve rahatsız etmeyen bir müzik, güzel yemek, belki güzel bir filmden ibâret. ille dans edeceksem de müzikler güzel olacak, 80'ler-90'lar partileri gibi. ya da bir arkadaş düzenleyecek ki müzikler bizim zevklerimize uysun, piyasanın değil. ortam kesinlikle sigara dumanından arındırılmış olacak. istediğim sayıda kız ve erkek arkadaşımla olabileceğim. birbirinin ayağına basmadan, ferah bir biçimde dans edebileceğin bir yer seçilecek. eh, bütün bunları bir araya getirmek çok zahmetli olacağından da arkadaşlarıma şoförlük yapmak dışında çok zorunda hissetmedikçe bu yerlerden uzak duruyorum.
 • insanların çiftleşme dansını yaptığı yer.