şükela:  tümü | bugün
  • gidilecek kulübü iyi seçin. internette hakkında biraz araştırma yapılmalı. ortam çok kötü olabilir rasgele gidilirse. sabaha kadar kalmayı düşünüyorsanız önceden iyice tok gitmekte fayda var, içeride pek yiyecek bir şey olmuyor genelde.

en önemlisi ise earplug takmak, yüksek ses için özel olanlar var, müzik zevki aynı kalırken kulak sağlığına muazzam etkili. tinnitus tedavisi olmayan bir hastalık. ertesi gün kulağınızda ki ses ile uğraşmaktanda kurtarır sizi.
  • ben dün gece vitrin diye bir gece klubüne gittim. etilerde. 5 kişilik loca 1000 lira idi. öyle çokta pahalı değil. tan taşçı gece 2 de çıktı. sabah 5'te sahneden indi. alkol kullanmadığım için bütün gece aşırı sese maruz kaldım ama etrafta gezinen kadınların kıyafet ve ayakkabılarını inceleme fırsatı buldum. erkeklerin rahat giyimine karşı kızların full makyajı ve her hattını gösterme çabası içime dert oldu. tuvalette koca memeli bir kız tarafından dudaklarımdan öpüldüm. uvv beybi bende dişiyim dedim. fark etmez mühim olan insanlık dedi. haklısın diyerek uzaklaştım. bunun dışında hopla zıpla işte. hep bildiğin şeyler.
    he bide 3. polis kontrolünde kaşınıp ışığı yakmadım kenara çektirdi, memur bey ben hayatımda hiç alkol kullanmadım dedim, kulağıma eğilip çok şey kaçırmışsınız hanımefendi demesi gecenin bombasıydı.

tavsiyelere gelince:
    1- arabayla gitmeyin, içki kullanmasanız bile başınız dönüyor kokudan ve sesten.
    2- mutlaka ağrı kesici bulundurun cepte ve ya çantada
    3- azıcık kapalı giyinin değişiklik olsun, ilgi görürsün
    4- fön çektirmeye gerek yok zaten 1 saat dayanıyor terden
    5- polis kontrolü gördüğün yerde ışıkları yak durdurmuyorlar.
  • birazcık müzik zevkiniz, müzik kulağınız varsa gitmeyin. çalan müzikler işkenceye dönüşüyor ve katlanılamaz hale geliyor bir süre sonra. küfrederek oturuyorsun bütün gece.

"ya ne olacağıdı lan sen vivaldi, bach, mozart umarak mı gitmiştin?" derseniz bir şey diyemem. hayatım hep başlı başına bir çelişki olmuştur zaten.
  • yabancı filmlerdeki mekanları görüp özenerek gitmeyin. burası türkiye. kopmaya gidip türkü gecesi etkinliğiyle karşılaşabilirsiniz.
  • gideceğiniz mekan taksim'deyse maskenizi unutmayın.
  • 2 erkek çok rahat girilebilen bi mekana, siz gitmeyin.
  • gitmeyin. clubber bir sahsiyet degilseniz ve calan muziklerden pek haz etmiyorsaniz en fazla 1,5-2 saat icinde kulube geldiginiz icin pismanlik duymaya baslarsiniz. ev kusu denilebilecek bir zat olarak hatir-gonul isleri olmadigi takdirde 20 metre yakinindan bile gecmem gece kuluplerinin. disari cikilacaksa da yasasin publarin bistrolarin kardesligi.
  • turkiyede house muzik calan adam gibi bir yer olmadigi icin house calan yerlere gitmeyin turkce pop dinleyin muhabbetine kulak asmayin. turkce pop ne amk.

trde duzgun mekan yok, duzgun calan yer yok ne varsa avrupa yaeee muhabbetine ayar olsam da maalesef dogru. fakat turkiyede adam gibi eglenecek veya eglenmeye gelmis kitle de yok maalesef. clublarda yok. fasila gitsem on numara insanlar goruyorum yan masalarla kaynasiyoruz falan ama gece kluplerine giren mi degisiyor bilmem ama insan kalitesi de bok seviyesinde genelde.

neyse, tavsiye kismina gecelim; kapisinda size hayatinizin firsatini sundugunu sanan badigardlara sahip mekanlari tercih etmeyin. size hayvan gibi davranma hakkini goren mekanlari boykot edin.
  • beylere tavsiyeler geliyor.. kıyafetler olabildiğince dar olsun. gömlekli kombinasyon tercih edin. kareli gömlekler yerine tek renk elegans gömlekler tercih edin. kazak kullanmayın asla! ayakkabı ve saatiniz gösterişli olsun. mümkünse renginiz siyah/beyaz ya da lacivert/beyaz olsun.