şükela:  tümü | bugün
  • kendi türüyle iletişim güçlüğü çekip 3-5 harfliden dostluk bekleyenlerin yada cidden dost olabileceklerini düşünenlerin kesinlikle denemesi gereken durum.

inanan vardır, inanmayan vardır, inanıp inanmamak arasında kalan vardır. üç tarafa da saygı duymak lazım. lakin bu tarz şeyler çocuk oyuncağı değil. intihar edeninden tutun, aklını geri gelmemek üzere yitirene, bir yakınını kıtır kıtır keseninden tutun, camdan aşağıya atanına kadar birçok örnek gördük. kimisi paranormal dedi. kimisi 3 harfli dedi. kimi psikolojiden girdi kimisi dinden çıktı.

yapmayın böyle şeyler. yapan varsa da uzak durun.
  • acilen uçurulması gereken başlıklardan biri.

hangi düşünce yapısında, hangi ruh halinde, kaç yaşında ve kaç kişinin okuduğunu tahmin edemeyeceğin bir mecrada yazıyorken bazı konularda dikkat edilmeli.

öylesine yazdığın bir şeyi bile referans alıp uygulamaya kalkan insanlar varken, bu tarz konuda bir yazıyı referans alan birini düşün? kaldı ki ihtimali çok da düşük değil.

galiba ömrünün sonuna dek kimse vicdanıyla hesaplaşmak istemez.
  • (bkz: anlamadım?)

hakikatten anlamadım, aynaya öyle loş ışıkta bakınca kiminle arkadaş olacağız ki? niye bakacağız?
  • yeteri kadar uzun bakıldığında göz yorulmasından mütevellit kendinizi acayip acayip şeyler halinde görebilirsiniz. korkmayın, gözünüzü kırpınca geçer.
  • benim manyak ruh hastası bir arkadaşım vardı. gece gündüz böyle şeyler görmek için uğraşırdı. göremedi tabi ki. kesinlikle psikolojiyle ilgili bir eylemdir. kesinlikle psikolojiyle ilgilidir. beynin birşeyler uydurmaya müsaitse zaten kendinizi yan odadan gelen sesle bile korkutabilirsiniz.
  • tuhaf bir eylem. denemeyiniz.
  • bir süre sonra en çirkin insanı bile "ben dönyanın en güzel garısıyam" (bkz: ben değil bir arkadaşım) diye dolaştırabilir. çünkü mikemmel bir ışık.
  • kendini geceye adamış bir insanın yaptığı bir eylemdir. gece ve loş ışık arasında mükemmel bir uyum vardır. insanoğlu zaten garip bir varlık olduğu için her bir şeyi yapabilir.
  • "gölgelerin uzamaya başladığı an, insanların en güzel olduğu andır." -leonardo da vinci
    dikkat edin kendinizi kainatın en güzeli/yakışıklısı olarak görebilirsiniz.sonrası ;
    (bkz: narsist kişilik bozukluğu)*
  • off çok yakışıklıyım ulan hissi yaratır. lakin gün ışığı bütün sırrı bozacaktır.

(bkz: anlık mutluluklar)