şükela:  tümü | bugün
  • insomnia ve sabah kalkamama gibi sorunları çözecek formül. bunları kökten çözecek formülü bulan, milyonerler listesine adını zzz.
  • kesinlikle günü verimli geçirmek ve sonraki güne de yapılacak şeyler olduğunun bilinciyle yatağa girmek. en kaliteli uykularımı en yoğun günlerimde aldım. en kalitesizde tatil günlerinde bomboş olduğum zaman.
  • (bkz: kokain)
  • yanınızda huzur veren birinin olması. deliksiz, bebek gibi uyur; zımba gibi uyanırsınız.
  • (bkz: huzur)
  • sevgiliyle ilgili kurulan hayaldir.

birazdan kuracağım hayalim kimilerine öylesine sıradan gelebilir ki okumadan pas geçecektir belki de bu entryi.

bugün sadece beni görebilmek için uyumadan kıta değiştirdi ay yüzlü sevdiceğim. uyumamasının sebebi de sadece daha çok birbirimizi görebilmek. gözlerinden uyku akar bi vaziyette geldi yanıma.

apar topar bir kahvaltıdan sonra eve geçtik. çok güzel geçirilen dört saatin sonuna kadar neredeyse her dakika uykun var mı diye sordum durdum kendisine. her seferinde gözleri kayarak “kesinlikle yok” dedi gözlerimden kalbime.

son sorduğumda ise “uykum yoook” diyerek sol elimi iki avcunun içine sarmalayıp göğsüyle çenesinin arasına sıkıştırdı ve gözlerini yumdu. gülümseyerek hiç ses etmeden, hiç kıpırdamadan bekledim kapalı gözlerine. sanki en ufak hareketimde, en ufak nefes alışverişimde rahatsız olup uyanacağını düşünerek tedirgin oldum.

çekiverdim elimi usulca. tatlı tatlı kıpırdandı. açamadı uykusundan gözlerini. yanağına bir öpücük kondurup başucuna oturup sadece ince ince nefes alarak onu izledim.

karşımdaki insan türlü aptallıklarıma rağmen üstelik benim gibi tipsiz ve çekilmez bi adama aşık bir kadın. beni görebilmek adına yorgun düşmüş, mecbur uyuyuvermişti. uyandırmaya kıyamadım o an onu. hep uyusun istedim. belki de hayatımın en güzel 30 dakikasını yaşadım o an. düşünün işte, uyuyan birisine başucunda aptalca sırıtan bir adam. bu kadarcık işte.

şimdi kapatıyorum gözlerimi. o anı başa sara sara uykuya dalmak için sabırsızlanıyorum. doyamam çünkü. doyamam “toprak kokusu”na...

edit: uykulu yazılan entry’i düzeltme imlası.

not: saat 09:02’de uyanılıp güne capcanlı başlanıldı.
  • tsipouro
  • (bkz: sex)
  • (bkz: xanax)
    yesil recete ile satilir. kullanimi onerilmez.
  • (bkz: kolestrol)