şükela:  tümü | bugün
 • evvelki gece, rem diye tabir edilen uykumun en derin evresinde olduğum bir anda zarrr diye çalan telefonumun sesiyle uyandım. bir kez çalmayı müteakip arama kapandı. yarı uyanık yarı uykulu bir halde aldım telefonu elime baktım numaraya, garip bi yurtdışı numarası. dolandırıcılık olayıdır diye düşünüp hafiften bi ana avrat giydirdikten sonra vurdum kafayı tekrar yastığa. ama nafile tabi. uyku gitti birkere. uyuyamadım bir daha.

  uyuyamadım ama telefonu elimden bıraktıktan sonra da unutmuş gitmişim telefonun çalmasını, arayanın kim olduğunu vs.

  biraz önce aklıma geldi, kimmiş lan gecenin o saatinde beni arayan bi bakıyım dedim. oha...papua yeni gine'den aranmışım. evet aynen öyle, tlf kodu 675 ile başlayan avustralya'nın az üstünde bulunan, çüküne boru takıp onuda omuzlarına sabitleyen dayıların, memeleri açık cıbıldak cıbıldak dolaşan hanımların memleketi olan, türkiye'den uçak ile ulaşımın nerden baksan 2-3 günü bulacağı, daha 70 lerde modern dünya ile tanışan, okyanusya ülkesi, aborjin kabilelerinin memleketi olan yer.
  hem de arandığım saat tam 04.05.

  lan bulgaristan'dan aranırsın, moldova'dan aranırsın, rusya'dan aranırsın hadi olmadı avrupa'dan, ortadoğu'dan aranırsın dolandırıcılık der geçersin eyvallah da arkadaş papua yeni gine'den niye aranırım yav. hemde gece saat 04.05'de. saat farkının nerden baksan 10 - 12 saat olduğu, tee bize göre dünyanın diğer tarafında bulunan, arada binlerce mil mesafe bulunan bir memleketten aranmamdaki hikmet nedir arkadaş?

  hiç öyle, telefonun mesafesi mi olur, artık dünya global, siktir et dolandırıcılık olayıdırları ile gelmeyin. işin içinde kesin başka bişey var.

  niye öyle şifreli gibi duran bir saatte arandım? arayan o kodla bir şey mi anlatmak istemektedir? arayan okunu omzuna takmış benimle irtibat kurmaya çalışan yüzü boyalı saçları kıvırcık kara kuru bir erkek midir yoksa palmiye ağaçlarının altında bir kuğu edasıyla buğulu gözlerini okyanusa dikmiş, kalbinin sahibini bekleyen bir dilber midir? numaramı tuşlarken ne hissetmiştir? büyük meraklar içindeyim.

  buraları okuyan, papua yeni gine'li bir arkadaş varsa, istirham ediyorum beni bi yeşillendirsin. kimmiş neymiş şu arayanı bulalım.

  son olarak, bize ne seni arayandan, bunun için başlık mı açılır amk diyecek varsa, önce sol taraftaki başlıklara bi bakmasını sonra bana laf söylemesini öneririm.

  edit: çok mesaj geldi, aranan tek ben değilmişim.
 • olay dolandiricilik, senin geri aramani bekliyorlar. bu sekilde sana yüksek meblagda fatura girecek onlar da o geri aramayla belirli miktar parayi ceplerine indiriyorlar. 2-3 senedir bilinen bir olay bu. google da ararsan sayfalarca haber var bu konuda.
 • +67574681956 bu numaradan düzenli olarak aranıyorum.dolandırıcı oldukları belli ama yasadışı bahis,seçim aramaları,klima temizlik aramaları neysede papau yeni gine nedir be arkadaşım.hepsi digitürk e yanlışlıkla veri işleme izni vermemle başladı batarsın umarım digitürk tez zamanda.
 • bir üst versiyonu gece saat 4'te togo'dan aranmaktır.