şükela:  tümü | bugün
  • cennet yurdumun cennet kösesi kasta otusunun pek de vakitsiz bulunmadigi,civardaki kopekleri de galiyana getirip kafasina göre takilan horoz hayvanlarindan herbiri
  • akşamdan kalma olması muhtemel horoz. kesip yemek lazım diyeceğim de sarhoş horoz yemek caiz olur mu bilemedim.
  • jetlag olmuş olması muhtemel horoz.
  • insanın tüm hayallerini unutup kendisini kasaplığa adamasını sağlayabilecek hadise.siftahıda horozun kendisi olacaktır tabiki.
  • aramaya inandım ve gerçekleştirdim. ohaa. cidden böyle bişey varmış. olm bizim komşunun horozu bu. hayır hayır köyde yaşamıyorum. ama bildiğin şehrin göbeğinde besliyo adam horozu. hayır hayır bizimkiler'de oynayan katil'le komşu değilim saçmalamayın lan olm cafer'de değilim ne alaka yaa üstüme gelmeyin. vakitsiz öten horozun başını keserlerde ben biraz daha insaflıyım yat uyu abicim ne keyfin varda ötüyon demekle yetiniyorum. zıbar yat. gececi horoz.
  • gece 2:00 tespiti mekana göre değişir. örneğin ege nin güzide şehirlerinden birinde her gece 3:40 gibi ötmeye başlayan horozun sadece çiftleşme vakitlerinde sustuğunu düşünmekteyim. işin ilginç tarafı horozlu eve (bkz: horozlu ev) horoz uçuşu takribi 200 ~ 250 metre uzaklıkta ve 6. katta oturan ben, evin içindeymiş gibi bu gürültüyü hissederken, horozun sahibi sanırım horozu her öttüğünde orgazm olmaktadır. internette bu hayvanın ışık dışında acaba ne derdi olabilir diye araştırırken bolca dini içeriğe ulaşmışımdır. her gün çiftleşen, karşı mahallenin hem cinslerine benim billurlarım daha büyük sinyali yollayan gürültücü bir hayvanın kutsanması bana ilginç gelmiştir. bu gidişle bu işin sonu teke tek çıkışmada belli olacaktır. (bkz: horoz katili)
    *: imlâ