şükela:  tümü | bugün soru sor
 • belli bir saate kadar yapmaktan keyif aldığım eylem.

  ama o "belli saatten" sonra can sıkıcı olabiliyor.

  hayır, illa ki (sapıklar var beni taciz edecekler) değil mesele. evet ne yazık ki kadınlar için öyle bir risk de var. ama daha can sıkıcı olanı gasp edilme riski de değil. yalnızlık hissi.

  gece gibi çörekleniyor insanın yüreğine bu his. gece olmuş ve sen yapayalnız yürüyorsun sokaklarda. çok can sıkıcı.

  köpeklerden korkanlar içinse tehlikeli. gece sokak köpekleri ayılıyor, parti yapmaya gidiyor. uff.

  erkekler daha mı rahat ne. kimse karışmıyor bir şey demiyor. tabi bölgeye göre değişiyor bu durum. ama en azından kadıköy rahat.

  müzik? belki. ama gecenin sessizliğini ve sokağın sesini dinlemek kesinlikle daha keyifli.

  bir de şu hisler olmasa ne güzel şeydir gece sokakta tek başına yürümek.
 • tüik tarafından cinsiyete göre bireylerin yaşadığı çevrede gece yalnız yürürken kendini güvende hissetme durumu üzerine 2017 yılında gerçekleştirildi. araştırma sonuçlarına göre kendini çok güvende hisseden kadınların oranı %2,8 iken, erkeklerde bu oran %8,6. kendini güvensiz hisseden kadın ve erkek oranında ise büyük bir fark söz konusu; kadınların neredeyse %30'u sokakta yalnız yürürken güvensiz hissettiğini belirtirken, bu oran erkeklerde %14 civarında seyrediyor. çok güvensiz hissetme oranı ise kadınlarda %9,6 iken, erkeklerde %2,5.

  http://www.dogrulukpayi.com/…e-kadin-istatistikleri
 • bu gece clubbed to death eşliğinde gerçekleştirmekte olduğum eylem. hava hafif yağmurluysa daha keyiflidir.
 • gündüz tek başına yürümekten daha az tehlikeli bulduğum durum. tabii her yerde değil.

  karşıdakinin yüzünü gözünü tam seçemeyince bir tedirginlik oluyor, yaklaşmaya korkuyorsun, ya tehlikeli biriyse diye. bilinmezliğin korkusu sanırım.
  gece gece tek başına yürüyen birinden korkuyor insan. kendisi de aynı şekilde tek olsa da.
 • fosforlu giysiler tercih etmekte fayda var.
 • bunun için en iyi şehir net eskişehir'dir.
 • az önce gerçekleştirdiğim eylem. bazı geceler dört duvar arasında sıkışır kalır insan ve gece 3 suları bu duygu daha derin hissedilir. dışarı atarsın kendini. sokaklar tenhadır, sadece sana aitmiş gibi gelir. iyi hissettirir.
 • ekip otosuyla son bulacak eylemdir.(sayet kucuk bi ilcedeysen ekipler tarafindan evine birakilarak son bulur)
 • gecen yıl yani 2016-17 kışında kar yağışının olduğu her gece yapardım. daha önceki kışlarda da yaptığım olmuştu. gerçekten kar yağarken ve yerlerde de kar varker yürümek apayrı bir huzur veriyor insana. ağır ağır düşen kar taneleri, göğün kızıllığı, yerlerin bembeyaz oluşu insanı yaşadığı yerden soyutlayıp başka bir boyuta taşıyor resmen. kimi zaman müzikli, kimi zaman karın sesini dinleyerek. bu yıl çok hasret kaldığım yürüyüş. zalım istanbul, zalım global warming.
 • sabah herkesin işe, okula gidiş vaktinde ve arabaların vızır vızır geçtiği caddede bile allah'ın selamını vererek durdurup para isteyen, siklenmeyince ters ters bakıp arkamdan yürümeye başlayan sümüklülere denk gelmemden ötürü pek mantıklı bulmadığım eylem.

  insan hayatının bu denli değersiz olduğu bir yerde bu eylemi gerçekleştirmek cahil cesaretinden başka bir şekilde tanımlanamaz.

  birkaç ay öncesine kadar haftada en az 2-3 gece yaptığım bu aktiviteyi "cigara" isteyen yılışık gençten sonra sonlandırdım.

  canımı sokakta bulmadım. cebimdekileri pirana sürüsüne kaptıracak kadar da zengin değilim.

  siktiler ülkeyi beleşçi ibneler. biraz daha cesaretleri olsa yanımızdaki hanımı isteyecekler.