• insanın içindeki ölüm mayasının kabardığı zamanlardır.
  • alarm 6.00'a kuruluysa, ve eğer 2.15'te uyanıldıysa "daha 4 saat uyucam oleeey be" tarzı durumuyla mutlu eden eylemdir.
  • 22:00 'da uyuyunca saat 03:20 de gayet mutlu mesut uyanıp sonrasın da sabaha kadar eziyet çekmek(bkz: sözlükçülerin şu an ihtiyacı olan şey) uyku...
  • uyandıktan sonra hemen bakılan saat uyanma zamanına daha en az üç saatten fazla olduğunu gösteriyorsa süper olan, fakat az bir zaman kalmışsa telaşla "zaman kaybetmeden hemen uyumalıyım" duygusu uyandıran olay.
  • istisnasız her gece daha doğrusu sabaha karşı bünyemde vuku bulan lanet olay. kalkmam gereken saate ya 1 saat ya da 45 dakika kala mutlaka bir çiş mevzuu vardır. hayır bütün gece susuzluktan ölecek vaziyette yatağa girip illa ki sabaha karşı uyanmak niye? sonra gelsin macera dolu anlar. yok efenim eşofmanı indirip donu indirmeyi mi unutmalar, gözler kapalı yol bulmaya çalışırken odayla tuvalet arasıdaki o kısa ama zorlu yolda türlü badireler mi atlatmalar, hele hele en şahanesi evde gözler kapalı dolaşan iki kişinin aynı anda tuvalet ihtiyacı gidermeye kalkmasıdır ki ne uyku kalır ne çiş! böyle lanet bi heyecen işte.
  • ata sporumdur. hayatım boyunca hiç uyanmadan bi uyku bir iki defa falan uyumuşumdur herhalde.
  • çözemediğiniz, sizi yoran düşünceleriniz olduğuna delalettir.
  • ayağa kramp girmesiyle acı ile zuhur edebilecek durum. uyanmak ama ne uyanmak. bekle ki geçsin. geçtikten sonra bile gelen o tir tir bacağın çekmesi de ayrı mesele.
  • gece bi uyandım kafamın üzerinden bildiğin helikopter, olmadı uçabilen traktör geçiyor, öyle bir ses, üstelik bir o kadar rahat, acelesiz ve yavaş... yavaş olmasa arıdır arı diyecektim, yine dedim gerçi... sonra da demeye devam ettim...
    'lan bu arıysa şimdi sokmasa, kesin sabah sokar beni bu sesle, en iyisi kalkıp ben onu üzeyim' dedim...
    kalktım baktım arı marı yok, sadece küçükken 'osuruk böceği' dediğimiz ve büyüyene kadar dava açıp ismini değiştirmeye yeltenmeyen bir böcek var...
    sen misin o helikopter sesli ıyy, tipe bak, tırnak kadar boyuyla çıkardığı sese bak dedim sıktım üstüne sinek ilacını..
    ilacı sıktım sıkmasına ama, uçabilen bu yaratık öyle bir tavır takındı ki, 'ben böceğim aslında hobi olarak uçuyorum, kendimi geliştirmeyi severim' der gibi hiiç sinek ilacını kale almadı ya.
    biraz daha bekledim, yok oralı olacak gibi değil. artık aldığım gibi dışarı attım..
    bana da ondan kala kala sinek ilacı kokusu ve etkisi kaldı.
    sabaha kadar soluyunca ben ilaci, kendiliğimden ölmüşüm zaten.
    öğlen namazıyla cenazemi sardunyanın saksısına defnettik artık eşek değilsiniz ya bilenler bi yasin, bilmeyenler fatiha, daha çok bilmeyenler bi süphaneke okuyuversin o da olmadı mekanı cennet olsun deyin hadi takdir edersiniz ki hiç kolay şeyler yaşamadım, hatta bu ölüm bir komplo bence.
    neyse öptüm cenaze namazlarınızdan.
  • iğrenç bir durum olup an itibariyle başıma gelmiştir. zaten kolay uyuyabilen bir insan değilim. neden bilmem böğürtlen çayı uykumu getiriyor, onu içiyorum sabahın 5 inde.
hesabın var mı? giriş yap