şükela:  tümü | bugün
  • hemen büyük bir tencere su kaynatılır, akabinde bir leğene filan aktarılarak, kafaya da havlu örtmek suretiyle o buhar solunur.

durmadan başına gelenler için bu yöntem en iyisidir.
  • en pratik çözümü bir çay bardağı dolusu suya bolca ev tuzu katıp eriyene kadar karıştırıp burna çekmek olan tıkanıklıktır. deneyiniz.
  • huzursuz edici olaydır. eğer sorun gripse iliadin anında rahatlatır. eğer yoksa; bu söyleyeceğimi bende başkasından duyup maduriyetten dolayı yapmıştım kısmen işe yaramıştı. limon damlatıyorsun tıkalı buruna inanılmaz yakıyor hapşurtuyor ve sanki beynini akıtıyor fakat kısa bir süre sonra yine tıkanıyor bi illiadin değil yani. çokta tavsiye etmem yani bilmiyorsan bil ama yapma bende zaten 1 kere denemiştim
  • ağız kururtur, dudak çatlatır.
  • acile getirip kafa şisirtir,şu 12 ye kadar nereniz tikanik anlayin manyak manyak her dk acile gelmeyin ,aksirdim hocam piskirdim hocam sıkıldım hoc,her şeyin bir zamani var tikanmayin demiyoz biz size vakitli tikanin .
  • zonklatacak ama işe yarayacak bir yöntem de benden gelsin; soğan suyu. biraz zorlayıp 5 - 6 damla kadar suyunu çıkarabileceğiniz bir soğan işinizi görecektir. her deliğe ikişer üçer damla genelde yeterlidir. akabinde zaten sümkürme ihtiyacı hissedecek ve rahatça uyuyacaksınız.

ayrıca boğazında yanma - şişme olanlara da sirkeyle gargara öneriyorum. yutulması pek tavsiye edilmez, keskin ve epey rahatsız edici bir tadı var zaten meretin. ama arka arkaya 2 - 3 defa yapacağınız bir gargaranın da boğazınızdaki rahatsızlığı 5- 10 dk içinde epey dindireceğini göreceksiniz.

tanım: illetimsi bir sorun.
  • topuk kısmına viksle yapılan masaj sonucu 100/80 oranında azalacak olan tıkanıklıktır.
  • uykusuzluk da artık koyun sayma modeli geride kaldı. hani bilginiz olsun diye söylüyorum.

denedim çalışıyor: burnunuzdan derin nefes alıyorsunuz (ağzınız kapalı) ciğerleri şişiriyorsunuz sonra yavaş yavaş ağzınızdan veriyorsunuz bir kaç denemeden sonra yapamıyorsunuz. çünkü uyumuşsunuz.

tanım: nefesi hangi burundan alacaz tıkalı tıkalı.

tanım bakınızı: ben hadımım diyom sen çoluk çocuk nasıl diyon