şükela:  tümü | bugün
  • bugün evin camına "satılık" yazısı asarak öyle memnun etti ki beni kendileri...
    sadece gece yarısı elektrikli süpürge çalıştırmak değil bizim üst komşunun marifeti, sabah 4'te koşu bandında koşmak da temel etkinliklerinden. arada gece 3'te kapı tamir ettiği, 6-6 buçukta mahalleyi ayaklandıracak, beni uyandıracak şiddette serdar ortaç dinlediği oluyor. kızı da istisnasız her gün yatmadan önce ve uyanınca (o da 6 gibi uyanıyor=) blok flüt çalışıyor ama hala "bir şarkısın sen" haricinde bir şeyler yok. onu da benzetemese de konuşmalardan onu çalıştığını duymuştum.
  • benimdir.
    genelde akşam beşte uyandığımdan ötürü, çamaşır makinasını da; elektrikli süpürgeyi de gece yarısı çalıştırırım.
    idare et kanka.
  • hareket edince çok hızlı kaçan bir böceği ıskalamadan tek seferde avlamayı düşünüyor olabilir.
  • tam uykuya dalacakken uyanmama ve sabaha kadar uyanık kalmama sebep olacak kişidir
    (bkz: temizlik hastası olmak)
  • kısa süreliğine çalıştırıyorsa belli ki kırılmış dökülmüş bir şeyi süpürmek için süpürgeyi çalıştıran sakar komşudur. fakat saatlerce sürecek büyük bir temizliğe giriştiyse (eğer duvarları ses geçirmez değilse), ertesi gün apartman komşularının kindar bakışlarına maruz kalabilecek kişidir. zira bir saatten sonra kimse kimsenin gürültüsüne katlanmak zorunda değildir.
  • benimle aynı binada oturan komşularımın, haftanın belirli günlerinde kurduğu cümledir. gecenin ayrı bir havası, enerjisi var sevgili komşucuğum. kızma bana lütfen.. gündüz tüm insanlardan ve her şeyden nefret ettiğim için temizlik de boş bir çaba gibi geliyor. yaşasın gece toz almak!!! ki zaten süpürgem inanılmaz sessiz çalışıyor, küfür etmene gerek yok. üzülüyorum bak...
  • hergün mesaiye kalıyordur bu yüzden vakti olmayabilir.
  • genellikle uhrevi hikayelere konu olan komşu.ölmeden önce temizlik yapıyor olabilir.başka açıklaması yok.
  • sevgilim. deli eder insanı, yapma etme desem de dinletemiyorum. pis pis yatamazmış.
  • an itibariyle üstteki komşunun dönüştüğü insan. hem de cumartesi gecesi. artık ne derdi vardıysa.