şükela:  tümü | bugün
  • tuhaf bir histir. saniyelik bir buz kesmenin ardından önce beyin çalışmaya başlar ve şöyle söyler; eh eğer gerçekten böyle bir şey olmuş olsaydı biri merdivenlerden gümbür gümbür aşağı doğru iniyor olurdu. fakat elin bir anda dış kapıdan içeri doğru geri çekilmesi ve aynı saniye içinde kapının 60 beygir gücüyle kapatılması esnasında duymak pek mümkün olmamış olabilir bunu.

her zamanki gibi gecenin bir yarısında uyanıp bir bardak su içmek istedim, alt tarafı bir bardak su içip yatacak iken dış kapıyı kilitlememiş olduğumu fark ettim. hatta kapının üzerinde anahtar yoktu, bütün evi aradım anahtarı bulamadım. dedim ki; acaba bu anahtar kapının diğer tarafında mı unutuldu. o anda yaşadığım anlamsız bir panik ile bakılması gereken son bir kaç yeri es geçerek elimi araladığım apartmana açılan kapıdan dışarı uzattım. parmaklarım boş anahtar yuvasını yoklarken bir başka elin soğuk parmakları da benimkini yokladı.

sanki bu anı daha önce rüyamda yaşamış gibi hissettim o anın şokunu atlatınca. buraya ifade ettikçe de, bu olayla ilgili gördüğüm rüya kesik kesik de olsa gözümde beliriyor. rüyamda o elin sahibini sanırım kapı deliğinden izliyordum, sırtı çıplak ve bana doğru dönük yaşlı bir kadındı, sessiz sessiz mırıldanıyordu. kapıyı aralamadan evvel bunun yaşanacağını biliyordum, bile bile böyle bir hata yaptığımdan dolayı hafif bir pişmanlık hissi mevcut şu an. duygularım kolaylıkla ifade edemeyeceğim kadar karışık, inanın bana bu kadar gerçekçi rüyalar görseniz uyanmak istemezdiniz.

fakat işin can sıkıcı tarafı her zaman harika rüyalar görmüyor olmanız. bu neyin nesiydi şimdi diyorum ve rasyonel bir cevap bulamıyorum. acaba rüyamda böyle bir şey gördüm de beynim onu gerçekte tamamladı mı? pek bilmediğim ve yabancısı olduğum konular. ha bu arada hala kapıyı kilitlemedim, bir bardak su daha içerim hazır gitmişken.
  • bedenimin altında kalarak uyuşan elimi diğer elimle dokunduğumda hissettiğim olay.
  • türkiye'de bileğinden tutulduğu gibi yorganin altina sokulur.

scary movie deki yatağin altindan çikan palyaço sahnesi gibi.
  • içme oğlum şu zıkkımı.
  • üstü açık yatıp bir tarafı açıkta bırakmamak gerekiyor.