şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yazarın notu: aslında `gece yarisi uyanıp bir daha uyuyamamanın giriş gelişme ve sonucu` olacaktı fakat "bacağımın arasında ki çükün taşak kısmısında ki kılın dayanılmaz hafifliği" gibi formatlara olan tiskinliğim nedeniyle genellemeye bayılıyorum ve kendi sorularınızı, okuyacağınız yazıdan kendinizin çıkarmanızı istiyorum bir zahmet.evet:

  ilk olarak burada ki gece yarısından kasıt aslında saat 04:00 civarlarıdır ve iş bu yazarın normalde ayakta olduğu saatler içerisindedir` :2. öğretim beni bitirdin allahsız`. tabi durum böyle olunca normalde bu saatte uyumayan insan neden bu saatte kalksın diye bir soru oluşuyor kafalarda. herkesin kendine göre bir düzeni var kardeşim. hah işte üstüne bastık nokta orası. düzen ve düzeni bozan mahlukatlar. dış mihraklar.

  sen kafan takıl manitalara, finallere, duruma, gidişata iç şarapları iç iç aferin, sabah 9'da yatan adam gece 12'de sızsın. tabi ya. başka ne olacaktı; uyanırsın tabi sabah 4'de yataktan fırlamaya hazır bir şekilde. karanlık, gece güzel kafasını yaşıyor insan, ta ki o ezan sesi. allahım o ezan sesi. dünyada ezan sesini duyunca bütünüyle bir yarrak hissiyatına en mükemmel giren insan olarak addediyorum kendimi.

  günün geri kalan kısmı evde isen uyusam mı uyumasam mı derken mal gibi ya yatarak, yada yaptığından bir bok anlamayarak geçer. dışarı çıkarsan da az uyku ile ne milletin dediğinden bir şey anlarsın, ne eğlenirsin, ne de doğru düzgün derdini anlatabilirsin.

  akşam olur zaten dışarıda duracak enerji kalmamıştır evde erken uyumayı reddederek yine yaptığından hiçbirşey anlamamaya devam ederek saçmalamaya devam edersin. en sonunda da film izlerken sızar kalırsın erken saatte.

  ve iyi bir çocuk olursan yine sabah saat 04:00'de kalkarsın. haydi rastgele.

  (bkz: abimi çok seviyorumda alkole de saygım var)
 • bu gece olduğu gibi sahura kalkılan gecelerde başa gelebilecek durum..
 • oruçlu bünyelerde baygın halde dolaşmayı sağlar.
 • 1 haftadır başımdaki lanet. saat 11de yatıyorum, gecenin 2sinde durduk yere uyanıyorum. ağız da kurumuş, leş gibi bir tat var. karın şişmiş davul gibi. gel de uyu.
 • stalin in bu dünyada hala seveninin olduğunun öğrenilmesi ile maruz kalinan durumdur.savunanların kaynaklarına bir kez daha bakılır ,"benmi yanlış öğrendim lan?" serzenişleri ile eski defterler karisitirilir .
 • bangir bangir, gelen gunun icine sicilacaginin en buyuk isaretidir. simdi gun icinde uykun gelecek, uyuyamayacaksin, bu sefer aksamina erkenden uykun gelecek, yine uyuyamayacaksin, uyursan cunku yine erken kalkma ihtimalin var, donguye girerse yine sictin, bu sefer bi sure uykun gelmesin diye ugrasacaksin, sonra uykun gelsin diye ugrasacaksin...

  saat 5; 3'te uyandim, 3. insaf :/
 • öğleye doğru felaket bir uyku bastırmasıyla devam eder. bir anda bütün düzeninizi alt üst edebilir.
 • düşüncelerin atak yapmasi ile beynin insana oynadığı oyundur. insanın sinirlerini allak bullak eder. gece zehir olur, gündüz ondan daha zehir.
 • sık sık tekrarlanan bir hale gelmişse tatile çıkınız. muhtemelen beni uykumdan edecek kadar önemli bir sorunum yok deseniz de vardır derinlerde bir yerlerde.

  gece kalkıp hoşunuza giden bir şey yapmayınız böyle durumlarda yoksa o da alışkanlık yapabiliyor. misal armut yiyordum uyandığımda (bak yine canım çekti) şimdi de armut arıyor gözlerim. pasta da çekti canım. aç mıyım lan ben yoksa. ondan mı uyanıyorum. tabi sivrisinek faktörü de var onu da es geçiyorum. raid maid dinlemiyorlar bağışıklık mı kazandılar nedir.