şükela:  tümü | bugün
  • küçük bir çocukken istisnasız her gece yaptığım eylem.

nedense aklıma geldi. her gece yatmadan önce ağlayarak dua ederdim. bu dualar kendim için değildi. "şimdi bu duamın hatrına acı çeken tüm insanlara yardım et" derdim. "sadece müslümanlara değil tüm insanlara yardım et" diyordum. hatta bir şey okumuştum. bilmem kaç saniyede bir tecavüz olayları oluyor diye. her akşam dua ederdim işte kim zor durumdaysa yardım et diye.

sonradan durdum düşündüm. ben üzüntüden uyuyamıyorum. aç uyuyan, acı çeken, üşüyen insanlar var. hep ağlıyorum. ama allah benden onlara yardım etmek için dua istiyor. pazarlık yapıyor resmen. tek yapabildiğim dua etmek. ama yetersiz hissediyordum kendimi. allah neden bu kötülükleri bitirmek için benim üzülmemi bekliyordu ki? öyle böyle bıraktım dua etmeyi.

yazmak nerden mi aklıma geldi? bilinçaltı herhalde. sıkıntıdan uyuyamayınca dua etmediğimi farkettim. yıllardır dua falan etmiyorum. ama bugün "aa unuttuğum bir şey var" diye aklıma geldi.
  • ilginc bi sekilde kolay uyumami sagliyo
  • annemden değil de ananemden kalma bir alışkanlık.. her gece onunla ezberlediğim duayı okurum.. içinde tüm insanlar için iyi niyet olan dualar..

sadece kendisi için değil, herkes için güzel şeyler dileyen insanların varlığını bilmek güzel..