*

şükela:  tümü | bugün
 • askin nur yenginin bilekte jilet olan sarkilarindan biridir.

  takvimlerden haberin yok mu geciyor yillar
  bana kusmus yuzume gulmez zalim aynalar

  kimimiz yorgun, kimimiz solgun, kimi isyankar
  aci gercek bu, omurumuz bir su, iciyor yıllar

  hani nerde beklenenler
  medet umdum senelerce
  acilar hep dolu dizgin
  yine hayir yok gecelerden

  vakit gec olmus, donulmez yolmus, yurek bin pisman
  bundan boyle bana meyler dost, geceler dusman
 • bir adnan ergil şarkısıdır.
 • ilk olarak aşkın nur yenginin karaçiçeğim adlı albümünde okuduğu, daha sonra gülayın seslendirdiği, son zamanlarda hayat bilgisinde sık sık yer verilen şarkı.
 • bir adnan ergil şarkısı. özellikle gülay yorumu gerçekten yıkıcıdır çünkü sevgili erkan oğur gitarıyla, zaten hüzünlü olan şarkıyı bir ağıta dönüştürmektedir.

  edit: aldığım yararlı bir bilgiye göre aşkın nur yengi'nin söylediği versiyonda da gitarlar erkan oğur'a aitmiş efendim. papalina tava arkadaşımıza teşekkürü bir borç bilirim.
 • kapanmamış bir yaranın, bitmemiş bir hüznün, herşeye herkese rağmem umarsızca geçen zamanın melodik dile gelişi.
 • istasyonda geleceklerin beklendiği ve trenden el sallayıp vedalaşanları hatırlatan hüzünlü şarkı, geride kalanlar ve gidenler hep oldu ve olacak.. mendiller elde, gözlerden damlayan tuzlu tanecikler ıslatacak yanakları her zamanki gibi, beklenip gelmeyenlerse bir gün sonunda daha ertesi güne aktarılan ümitleriyle gecenin karanlığına karışacak.. tren istasyonları ki bekleme alanı ruhlarımızın, sakin, sessiz ve huşu içinde yolcu eder ve bekleriz sevdiklerimizi, gerekirse hafif çiseleyen yağmurun altında evimize dönmesini de biliriz, mekanımız istasyon değil evdir çünki..
 • kendisi ile yüzleşmekten korkan birey için doğru önerme. oysa ki kendinden korkmayanın en iyi dostudur geceler...
 • gülayın yorumu fazla arabesk olmuş, adeta bir meyhane şarkısı havası yaratmıştır. olsun, bu hava da ayrı bir keyif verir, "allah be!" diyerek kadehleri tokuşturası gelir insanın. ama yine de, gülay'daki erkan oğur faktörüne rağmen bile aşkın nur yengi versiyonu daha güzeldir. üstelik gülay "ömrümüz bir su, içiyor yıllar" kısmını "ömrümüz bir su, geçiyor yıllar" şeklinde söylemiş, sözleri düzgün ezberlemeye pek gayret etmediğini düşündürmüştür, şarkının tadını kaçırmıştır birazcık.
 • 21 ekim 2005 izmir depreminden sonra sokağa çıkıp geceyi geçirmek için arabaya bindiğimde bir izmir radyosunda deprem haberinden hemen sonra çalmaya başlayan ve o anki hislerle acayip duygulandıran şarkı.
  kimin söylediğini ve şarkının adını bilmediğim için günlerce arayıp en sonunda*, gülay'ın söylediğini öğrenip indirmiştim. az önce yine açıp dinledim aylar sonra, bana yine aynı duyguları yaşattı. kesinlikle harika bi şarkı bu...

  "vakit geç olmuş,
  dönülmez yolmuş,
  yürek bin pişman,
  bundan sonra
  bana meyler dost,
  geceler düşman..."