• gece işi yapan insanlardır. ya da evden çalışan biridir.
  • vampirlerden korkmazlar.
  • gecenin dinginliğinin kıymetini bilen insanlardır. okumak okuduğunu anlamak ve ezberlemenin yıllardır bilinen en iyi zaman dilimi gecelerdir.
  • gündüz uykusu gece uykusunun yerini tutmayacağı için tüm gece yatağının hayaliyle çalışan insandır.sebze meyve halinde çalışıyor olma ihtimali çok yüksektir.
  • 3 yıldır bir fiil yaptığım iş zordur. hatta patron geceleri çalışan adam yarım çalısandır der hata yapsakta üstümüze gelmez rahattır gece çalısmak gündüz çalısmakmııı asla müdür bile fırça yerken bana gelmez o iş :)
  • fazla insanlarla muhatap ol(a)mayan kafası rahat insandır.
  • geceleri daha performanslı olduklarını farketmişlerdir. ben mesela bütün şiirlerimi gece 02:00-06:00 arası yazarım.
  • bir süredir içinde yer aldığım ve umuyorum bir süre sonra içinde almayacağım durum.
    an itibariyle mısır çarşısı' ndaki tarihi bir dükkanda kırım-kaba işler, ustalar, sınırsız çay ve baklava eşliğinde bulunmaktayım.
    ezcümle bu durum, yukarıda da belirtildiği gibi gündüz uykularının gecekinin yerini pek tutmaması neticesinde şirazemi kaydırmıştır.
    mütemadiyen bu şekilde çalışanlar; güç ve sabır sizinle olsun!
  • hastanede çalışandır, gece başı düşer, biraz koltukta uzanayım derken hasta gelir. bu döngüyü defalarca tekrarlamanın sonucunda sabaha kafası hoşaf gibi olandır. velhasıl zordur gece çalışmak.
  • öğrenciyken mimarlık ve yan dallarını okuyan kişilerdir. hatta kahveyi projeye çeviren kişi mimardır derler. :)
hesabın var mı? giriş yap