• sabitlenmiş entry
    pena (video kanalı)'nın yeni konsepti olan ekşi sokakta’nın beşinci videosu.

pena’da ekşi sözlük’teki bazı popüler başlıkları sokaktaki insanlara sorduğumuz röportaj videolarına da yer veriyoruz. ekşi sokakta adını verdiğimiz bu yeni seri için seçtiğimiz beşinci başlık geceleri uyutmayan şeyler oldu.

videoyu izlemek için: https://youtu.be/aa7lz9dceeu
  • 711 entry daha
    • tamamlanmamış ve yumurta kapıya gelmiş proje
    • doktora tezi ve bitmek üzere olan burs kombinasyonu çok güzel uyku kaçırır.
    • gün boyunca kendimizi oyalayarak kaçtığımız varolmanın dayanılmaz ağırlığının üzerimize çökmesi sonucu akla gelen düşünceler.
    • eyleme geçmeyen düşünceler.
    • gerçekleşmeyeceğini bildiğin halde kurduğun hayaller,hüzün...
    • eski sevgilinin ayrıldıktan sonra sizin yapma dediğiniz her şeyi yaptığını öğrenmeniz. sevmediğiniz bir kız arkadaşın fotoğrafını beğenmesi, kaldırttığınız fotoğrafı tekrar paylaşması, sürekli çevrimiçi olması, hatta yoluna devam ediyor olması... bir kalanı uyutmaz bunlar, giden kim bilir kaçıncı rüyasında.
    • kedi.
      yorganın ayak ucundan dalıp parmaklarınızı ince ince dişleyerek, çıkan dişlerine kaşıyıcı olarak kullanıyorsa uyuyamazsınız, net.

ben gibi huzursuz ayak sendromundan muzdaripseniz, uyuyana dek yatağa sürterek hareket ettirdiğiniz ayağınızı oyun sanarak yakalamaya çalışır, yine uyuyamazsınız.

gecenin üçünde acıkır, gelir üzerinizde gezer, uyandırır, uyku kaçar, bekle ki gelsin.
      hafta içi çalar saat kurma suretiyle, sizinle aynı odada uyuduğu için, onun da alıştığı saat düzeninizi hafta sonu olmasına rağmen de sürdürür, yine uyutmaz.

ama çok sevilir, aşırı sevilir, yenir, itinayla mıncırılır.
    • gün içerisinde tartıştığın kişiye söylemeyi unuttuğun laf, başını yastığa koyduğun an o kişiyle hayali bir tartışma daha yaşarsın ve kurguladığın senaryoya göre galip gelmeyene dek uyku tutmaz
    • günü birlik uzun yola çıkacak olmak. orada bekleyenin, nasıl beklediği düşündükçe, heyecandan uyuyamamak.
    • sabaha karşı bir çiş için uyanıyorum

karşılığında en az 10 ayetel kürsi okuyorum aşık olduğum kıza
    4775 entry daha
    hesabın var mı? giriş yap