şükela:  tümü | bugün
  • sözlüğümüzde istatistikler bölümüne yeni eklenmiş bir kategori. cok begendim. yalnız yakında haftanın en rüküş entryleri de eklenir diye korkmaktayım.
  • güzel olmuş. aldıkları şükelalar da belirtilebilir. belirtilmeyebilir de. ikisi de olur. olur mu olur yani. ayrıca olmaz demeyin şansınızı deneyin var bi de. konuyla alakası var mı bilemem.
  • pek bir şukela istatistik kategorisi, bunun yanında geçen haftanın en nefret edilen entryleri diye başka bir kategori açılsa, hayat bayram olsa...
  • yazarlar arasinda sukelaya endeksli popilist entry girme hevesini arttirabilecek istatistik seysidir. entry sanat icin midir, yoksa halk icin midir? sorunsalini beraberinde getirebilir hafezanallah.
  • armonipolisi'nin bu hafta az kalsin hat trick yapmi$ olacagi kategoridir bu. yuh diyorum.
  • artık 20 dene görünen hedelek.
  • bakıp bakıp "vay ulan, iki tık tık bi şık şık yapıp şu entry'yi ben niye yazamamışım" dedirtir, özellikle az sözcük kullanılanları.
  • bir zamanlar okumaktan keyif aldığım entryleri barındıran, şimdi çoluk çocuğun ego mekanizması haline gelmiş olan istatistik.
    zamanında bir entryim birinci sırada çıkmıştı da nasıl götüm kalkmıştı , screenshotını falan almıştım, boşmuş hepsi. adamlar bütün grubu gecekondu mahallesi gibi toplamışlar oraya.
  • #5784600 no'lu entry'nin bu hafta dahil olduğu sözlük fasilitesi. işin ilginç yanı sözü geçen entry'nin 20.09.2004 tarihinde girilmiş olması, dolayısıyla istatistiklere ancak yarın(pazartesi) girebilecek olmasıdır.

zaten dikkatli gözlerden kaçmamıştır ki pazartesi günü bu listeye ilk sıralardan girmiş bulunan birkaç abuk subuk entry salı günü listeden silinmiştir, iyi de olmuştur.
  • hakkindaki saadet zinciri benzeri komplo teorilerini bir kenara, artik daha aciklayici bir isim verilmesi gereken istatistik kategorisi.
    mesela adi "haftanin populer anketinin altinda ilk cin kelime oyunu yapan entryler" olabilir.
    ya da "haftanin unlusunun hakkinda en sivri ayar veren/alay eden entryler."
    peki "sozlukte onceden uzerinde durulmus bir konuyu sert bir dille tekrar irdeleyen entriler" nasil isim?
    bu da mi olmadi?
    neyse ben ucretini yeni almis orospu replikleri basliginda biraz daha gezeyim, eminim arada "bu haftanin en begenilen entryleri" prototipi birseyler cikar. ne, ironik mi dediniz? ha$a.

son bir oneri:
    biz yeni isim ararken moderatorler de kazara secilen gercekten iyi entryleri ayiklarsa kateogori yeniden dogmus, tutarlilik korunmus olur. yasasin populizm!
    (bkz: karamsar cozum onerileri)