• çaat diye başlayan hande yener ya da demet akalın şarkıları.

nefis bir mahallede oturuyorum, ama bazı aklı selimler saat 11-1 hatta bilemedin 2 3te falan açıyor arabadan kaseti/cdyi. gel dinle. haydi hoppaaa.

napacaksın? napacağım biri bana akıl versin? domates atayım mı mesela? ayakkabı ya da? arabaya mı eve mi, bir de o var.
  • hani kağıt avizeler olur ya, yuvarlaktır, beyazdır. asarsınız tavana, ampulün üzerinden. işte kimi gecelerde, gece yarılarında, bir saygıdeğer karasinek hayvanı onun içine girer. ama sonra girdiği yolu unutur. şöyle bir ses gelir ordan:

bzzzzzz....bzzzzzzz... bbzzzjkssjltttt....bzt.... bztztztztztz...

işte o anda bir hışımla geldi geçti peh peh peh kıvamında sizi yatağınızdan fırlatıp ayağa dikelten o sestir. bzz'dır, bzzztt'tır.

(bkz: keseyim mi ha topunuzu)
  • üst kattaki komşunun işemesi. önce bi şırıtlı gelir hafiften sonra foşş diye sifon.
    bunu duyunca bütün uykum kaçar sinirim bozulur hep. nerdeyse her gece de gerçekleşir tam ben uyumak üzereyken.
  • yan komşunun osuruk sesi...

duvarlar mı ince adamın götü mü büyük anlamadım gitti...
  • üst kattaki çiftin evde saklambaç oynamaları.

çığlıkları yeri göğü inletir, bir de üstüne "aşkım beni bulamaz, aşkııuuim beni aaaa bulamaz, ayyy aşkiştom..." diyen tiz ve bir o kadar çığırtkan kadın sesi gelmiyor mu... levyeyle dalası gelir ademoğlunun.

anlayış gösterip kalorifer demirine nazikçe bir tık ettim, midelerinde uçuşan kelebekler yüzünden oralı bile olmadılar. oysa ki onların midelerinde kelebekler pike yaparken, başkalarının bir taraflarında pireler uçuşmakta. yarın öbürgün sek sek oynarlarsa ne yaparım ben? zillerine basıp kaçamam heralde. daha yaratıcı çözümler bulmam lazım...

yaa demek insan böyle böyle jigsaw oluyor.
  • dum dum dırı dırı dum dum dırı
    fiyuuv vitttt
    (-kim lan ıslık çalan bu saatte, pencere açılıp etrafa bakılır, tekrar oturulur)
    .....
    all in all it was all just bricks in the wall
    dum dum dırı dırı dum dum dırı dırı
    cıgh ceaavyy.... dun durururuvv...
    deuvvyyy
    dıng dırereavyy
    ......
    fiyuuv vitttt
    (-bismillahirrahmanirrahim ne oluyor yaw ulan dalağınızdan başlayacam ha)
    dum dum dırı dır dum dum dırı dırı...
    (-lan ne salak adamsın yav sus kimse duymadı neyse çaktırma)

gecenin bir yarısı the wall albümünü dinlerken canlı kayıt entrysidir.
  • ertesi gün sınav ya da erken kalkmayı gerektirecek bir işiniz olduğunda daha da fazla sinir eder.

(bkz: sinek vızıltısı)

(bkz: gece 3'te üst komşudan gelen windows başlatma sesi)

(bkz: yan komşudan gelen ateşli sevişme sesi)

kimisi sever ama geceleri uyutmayınca gıcık eden (bkz: martı çığlığı)

bozulan bir musluğun su damlatma sesi

normalde hiç fark etmediğiniz saatin tık tık ilerleme sesi

horlama ve diş gıcırdatma sesi

gece saat 3'te (bkz: yüksek sesle müzik dinleyen komşuyu öldürme isteği) duymanıza sebep olacak derecede gelen müzik sesi

bunlardan birkaçıdır.
hesabın var mı? giriş yap